Kopernik

Jak co roku Szkolny Klub Europejski "Kopernik", tym razem we współpracy z Samorządem Uczniowskim naszego liceum, zorganizował obchody Święta Muzyki.Jest to impreza cykliczna, która narodziła się we Francji w roku 1980, a która obecnie odbywa się w wielu krajach europejskich 21 czerwca - pierwszego dnia lata. Święto to ma na celu promocję muzyki dokonywaną w dwojaki sposób: zgodnie ze swoim oryginalnym hasłem ("Róbcie muzykę!") zachęca ono muzyków do spontanicznego wyrażenia się na ulicach miast i w miejscach publicznych poprzez organizowanie przez nich licznych darmowych koncertów i spontanicznych występów amatorów jak i profesjonalistów, daje również szerokiej publiczności dostęp do muzyki każdego rodzaju i stylu: od muzyki poważnej do muzyki rozrywkowej.W tym roku celebrowaliśmy Święto Muzyki 22 czerwca (2015 r.). Kilkunastu artystów z klas pierwszych i drugich oraz Kuba Stabrowski, tegoroczny absolwent naszej szkoły, zaprezentowali się przed licznie zebraną publicznością, która między występami artystycznymi mogła obejrzeć prezentacje przygotowane przez uczestników projektu Euroscola 2015.

Dziękujemy wszystkim artystom za piękne występy.

Fotoreportaż ze Święta Muzyki 2015 - zobacz.

Beata Fałdrowicz, opiekun SKE "Kopernik"