Akademia z okazji Święta Niepodległości

Akademia z okazji Święta Niepodległości

Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to święto radości z odzyskanej niepodległości oraz faktu odrodzenia się państwowości polskiej po długich latach niebytu politycznego i okupacji państw zaborczych. Na ten dzień złożyły się starania militarne i pokojowe podejmowane przez naszych przodków od końca XVIII w., ale niekończące się przecież w dniu 11 listopada 1918 r. To im wszystkim - poległym na polu chwały, ale i tym, którzy swą działalnością i życiem utrzymali naszą tożsamość narodową przez lata niewoli, tym, którzy zaangażowali się w proces odbudowy Polski po I wojnie światowej i wszystkim tym, którym dobro Rzeczypospolitej Polskiej nadal jest bliskie i najdroższe dedykujemy naszą dzisiejszą akademię.

Jutro, 11 listopada 2015 r. we mszy św. w intencji ojczyzny w konkatedrze żywieckiej oraz w uroczystościach niepodległościoiwych na rynku miasta naszą społeczność szkolną będzie reprezentował poczet sztandarowy.

Organizatorzy: klasa 2f wraz z gronem przyjaciół (z klas 1a, 1f, 1h, 2a, 2h, 3b, 3c) pod kierunkiem pana prof. Adriana Midora i pana prof. Andrzeja Ryczkiewicza.

Zobacz fotoreportaż

25.03.2020

Nauka w systemie zdalnym - online

Informujemy, że w związku z obecną sytuacją - stanu epidemii - zajęcia w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Żywcu od...

czytaj więcej
22.03.2020

Powiatowe eliminacje do Konkursu Recytatorskiego

11 marca 2020 roku w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących im. Józefa Piłsudskiego w Żywcu-Moszczanicy odbyły się eliminacje do 65....

czytaj więcej