„DO NIEPODLEGŁEJ, DLA NIEPODLEGŁEJ” - około 900 osób obejrzało dwie niepodległościowe wystawy

„DO NIEPODLEGŁEJ, DLA NIEPODLEGŁEJ” - około 900 osób obejrzało dwie niepodległościowe wystawy

Zakończyła się ekspozycja (od 27 listopada do 6 grudnia 2018 r.) dwóch równoległych wystaw o tematyce niepodległościowej w Auli im. St. Pyjasa w naszym liceum. Były to: pierwsza - opracowana przez Instytut Pamięci Narodowej, zatytułowana "OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI" oraz druga, lokalna (przygotowana według własnego pomysłu przez polonistkę A. Burą i historyczkę E. Górę) - poświęcona pamięci uczniów i nauczycieli naszej szkoły, którzy w niej kształtowali swe postawy i w latach 1914 - 1920 dzielnie dowiedli wielkiego patriotyzmu - nosząca tytuł "TU ZACZYNAŁY SIĘ ICH DROGI DO NIEPODLEGŁEJ".

Obejrzeli je wszyscy licealiści oraz goście spoza szkoły: 180 uczniów z gimnazjów i szkół podstawowych (2 klasy z Gimnazjum nr 1, 3 klasy z Gimnazjum nr 2 i 2 klasy ze Szkoły Podstawowej nr 1 - lekcje muzealne z wykorzystaniem źródeł prowadziły według autorskiego scenariusza organizatorki wystawy) a także mieszkańcy Żywiecczyzny, którzy 27.11.2018 r. uczestniczyli w promocji  książki M. Ciska, M. Miodońskiego i Wł. Motyki „Wiara i wierność. Wkład Żywiecczyzny w czyn niepodległościowy 1914-1918”.


19.03.2019
XVII szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Liczby Pi

XVII szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Liczby Pi

14 marca to, niewątpliwie, szczególny dzień dla każdego miłośnika królowej nauk - matematyki. W jego świętowanie włączyliśmy się i my: w tym roku...

czytaj więcej
18.03.2019

Mamy laureatów konkursu o „Złoty Indeks” Politechniki Śląskiej z chemii, fizyki i matematyki

W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „O Złoty Indeks Politechniki Śląskiej” nasi uczniowie zostali laureatami I i II stopnia. Zgodnie z...

czytaj więcej