„DO NIEPODLEGŁEJ, DLA NIEPODLEGŁEJ” - około 900 osób obejrzało dwie niepodległościowe wystawy

„DO NIEPODLEGŁEJ, DLA NIEPODLEGŁEJ” - około 900 osób obejrzało dwie niepodległościowe wystawy

Zakończyła się ekspozycja (od 27 listopada do 6 grudnia 2018 r.) dwóch równoległych wystaw o tematyce niepodległościowej w Auli im. St. Pyjasa w naszym liceum. Były to: pierwsza - opracowana przez Instytut Pamięci Narodowej, zatytułowana "OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI" oraz druga, lokalna (przygotowana według własnego pomysłu przez polonistkę A. Burą i historyczkę E. Górę) - poświęcona pamięci uczniów i nauczycieli naszej szkoły, którzy w niej kształtowali swe postawy i w latach 1914 - 1920 dzielnie dowiedli wielkiego patriotyzmu - nosząca tytuł "TU ZACZYNAŁY SIĘ ICH DROGI DO NIEPODLEGŁEJ".

Obejrzeli je wszyscy licealiści oraz goście spoza szkoły: 180 uczniów z gimnazjów i szkół podstawowych (2 klasy z Gimnazjum nr 1, 3 klasy z Gimnazjum nr 2 i 2 klasy ze Szkoły Podstawowej nr 1 - lekcje muzealne z wykorzystaniem źródeł prowadziły według autorskiego scenariusza organizatorki wystawy) a także mieszkańcy Żywiecczyzny, którzy 27.11.2018 r. uczestniczyli w promocji  książki M. Ciska, M. Miodońskiego i Wł. Motyki „Wiara i wierność. Wkład Żywiecczyzny w czyn niepodległościowy 1914-1918”.


15.09.2020

Zebrania z rodzicami uczniów klas II i III

Zapraszamy Rodziców uczniów klas drugich i trzecich na zebrania, które odbędą się w czwartek 17 września 2020 r. klasy drugie: 16.30...

czytaj więcej
14.09.2020
Sukces recytatorski naszej uczennicy

Sukces recytatorski naszej uczennicy

10 września br. na Małej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej odbył się rejonowy etap eliminacji 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego....

czytaj więcej