„DO NIEPODLEGŁEJ, DLA NIEPODLEGŁEJ” - około 900 osób obejrzało dwie niepodległościowe wystawy

„DO NIEPODLEGŁEJ, DLA NIEPODLEGŁEJ” - około 900 osób obejrzało dwie niepodległościowe wystawy

Zakończyła się ekspozycja (od 27 listopada do 6 grudnia 2018 r.) dwóch równoległych wystaw o tematyce niepodległościowej w Auli im. St. Pyjasa w naszym liceum. Były to: pierwsza - opracowana przez Instytut Pamięci Narodowej, zatytułowana "OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI" oraz druga, lokalna (przygotowana według własnego pomysłu przez polonistkę A. Burą i historyczkę E. Górę) - poświęcona pamięci uczniów i nauczycieli naszej szkoły, którzy w niej kształtowali swe postawy i w latach 1914 - 1920 dzielnie dowiedli wielkiego patriotyzmu - nosząca tytuł "TU ZACZYNAŁY SIĘ ICH DROGI DO NIEPODLEGŁEJ".

Obejrzeli je wszyscy licealiści oraz goście spoza szkoły: 180 uczniów z gimnazjów i szkół podstawowych (2 klasy z Gimnazjum nr 1, 3 klasy z Gimnazjum nr 2 i 2 klasy ze Szkoły Podstawowej nr 1 - lekcje muzealne z wykorzystaniem źródeł prowadziły według autorskiego scenariusza organizatorki wystawy) a także mieszkańcy Żywiecczyzny, którzy 27.11.2018 r. uczestniczyli w promocji  książki M. Ciska, M. Miodońskiego i Wł. Motyki „Wiara i wierność. Wkład Żywiecczyzny w czyn niepodległościowy 1914-1918”.


24.06.2019
WYMIANA  SZKOLNA  ŻYWIEC – UNTERHACHING 11 – 17  MAJA  2019

WYMIANA SZKOLNA ŻYWIEC – UNTERHACHING 11 – 17 MAJA 2019

W dniach od 11 do 17 maja 2019 r. w ramach odbywającej się co dwa lata wymiany szkolnej grupa 9 uczniów wraz z opiekunami gościła w partnerskiej...

czytaj więcej
18.06.2019
Mamy laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” w Krakowie

Mamy laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” w Krakowie

W tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” nasi uczniowie: Karol Sowa i Natalia Kotrys z klasy 3b „uniwersyteckiej”,...

czytaj więcej