Europejski Dzień Języków 2016 w naszym LO

Europejski Dzień Języków 2016 w naszym LO

26 września we wszystkich krajach Europy obchodzony jest Europejski Dzień Języków (EDJ), coroczne święto języków, ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. W tym roku nasze liceum aktywnie włączyło się w tę akcję promowania uczenia się i wartości znajomości języków obcych. Na korytarzach szkoły i w salach lekcyjnych pojawiły się ciekawe, oryginalne, kolorowe plakaty (fotografie dostępne TUTAJ) w różnych językach, przygotowane przez uczniów z klas 2a i 2g (pod kierunkiem p. Doroty Babińskiej-Waluś i nauczycieli języka angielskiego) oraz z kl. 1a (Weronika Burdyl, Antoni Duraj, Klaudia Grucel,  Maria Krasoń, Zofia Krasoń, Klaudia Lach ),  kl. 1b (Wojciech  Jacoszek, Klaudia Skalska, Gabriela Karcz), kl. 2e (Łucja Kubasiak), kl. 3h (Dominika Górna, Patrycja Kajor). Podczas lekcji języka angielskiego licealiści przeprowadzali konkursy i quizy językowe związane z kulturą Wielkiej Brytanii, Anglii, Walii, Szkocji lub Irlandii Północnej. Na przykład w kl. 3h dotyczyły one wiedzy o Wielkiej Brytanii, ale również atrakcji Londynu i wyrażeń używanych w slangu brytyjskim. Odbywały się prelekcje i rozmowy na temat wartości nauki języków we współczesnym świecie. Klasy wypełniały ankietę dotyczącą uczenia się języka obcego, trudności z tym związanych, przyswajania poszczególnych funkcji językowych, motywacji do nauki i tym podobnych. Aby były to zajęcia inne niż zwykle, uczniowie raczyli się słodkościami przygotowanymi przez siebie, charakterystycznymi dla kraju używającego danego języka (postarali się upiec muffinki czekoladowe i nawet z owocami, ciasta bananowe, marchewkowe, cytrynowe). Było kształcąco, interesująco, nietypowo i … pysznie.  Dziękujemy wszystkim: uczniom  i nauczycielom, szczególnie inicjatorce, p. Aleksandrze Ostrowskiej-Wrzeszcz, p. Iwonie Jasek, p. Danielowi Kamińskiemu, p. Dorocie Babińskiej-Waluś i pozostałym nauczycielom języków obcych za wspólne uczestnictwo w Europejskim Dniu Języków. Zapraszamy do odwiedzin oficjalnej strony internetowej EDJ.

Zobacz fotoreportaż

28.02.2020
Szkolne eliminacje do Konkursu Recytatorskiego

Szkolne eliminacje do Konkursu Recytatorskiego

27 lutego 2020 roku w auli naszej szkoły odbyły się eliminacje do 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jury w składzie: pani Danuta...

czytaj więcej
27.02.2020

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Tęcza"

Uczennica naszej szkoły Kinga Biernat z kl. 1c zdobyła dyplom i nagrodę książkową za wykonanie znakomitej pracy w XVII Edycji Ogólnopolskiego...

czytaj więcej