Fundacja PKO Banku Polskiego wspiera renowację „Fryderyka”

Fundacja PKO Banku Polskiego wspiera renowację „Fryderyka”

Z radością informujemy, że Stowarzyszenie „Z Kopernikiem w XXI wiek” otrzymało wsparcie finansowe od Fundacji PKO Banku Polskiego, które zostanie przeznaczone na renowację zabytkowego fortepianu. Celem Fundacji, od początku jej istnienia, jest między innymi działanie na rzecz dobra publicznego w zakresie: oświaty, wychowania, pomocy społecznej, ochrony i promocji zdrowia, kultury i sztuki, ochrony środowiska w tym działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych. 

Nasze stowarzyszenie opracowało projekt lokalny o nazwie „Ratujemy Fryderyka”, a w jego realizacji możemy liczyć na wsparcie Wolontariusza powiązanego z bankiem. Za proces koordynacji projektu odpowiada pani Jolanta Filuś – dyrektor Oddziału PKO Banku Polskiego w Żywcu.

W ten sposób spełniło się marzenie wszystkich tych, którym zależało na modernizacji instrumentu i zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy na ten cel!

Zapewniamy, że przyczynimy się swoją postawą i działaniami do rozpowszechniania myśli przewodniej Fundacji: Dobroczynność jest miarą szacunku dla otoczenia, w szczególności dla drugiego człowieka. To podstawowy instrument budowania solidarności społecznej.

dyrektor Jacek Biłko, Dominika Kamińska, Anna Surowiak

26.05.2020
Żaneta Rus laureatką konkursu stypendialnego

Żaneta Rus laureatką konkursu stypendialnego

Nasza tegoroczna absolwentka Żaneta Rus została stypendystką Polskiej Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego. Stypendium...

czytaj więcej
26.05.2020
Galeria Sztuki

Galeria Sztuki "KOPERA"

W naszej Galerii Sztuki "KOPERA" online pragniemy przedstawić prace rysunkowe uczniów naszej szkoły. Tym razem są to prace Kamili Mastalerz...

czytaj więcej