Geograficzny weekend z sukcesami!

Geograficzny weekend z sukcesami!

Ostatni weekend 09 - 10  lutego 2019r. - był bardzo pracowity dla tych, którzy reprezentowali I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w etapie okręgowym XLV Olimpiady Geograficznej.  
W części pisemnej uczestniczyło 112 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego.
Oto uczestnicy etapu okręgowego Olimpiady geograficznej:
Joanna Drąg - klasa 2b
Gabriel Jarco - klasa 2g
Kamil Drewniak - klasa 2g
Karolina Baron - klasa 3a
Dominik Domrazek - klasa 3a
Katarzyna Paździorko - klasa 3a

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Olimpiady!
Wśród 32 najlepszych geografów w okręgu, którzy uzyskali z trzech testów sobotniej części pisemnej co najmniej 78 pkt., znalazł się Gabriel Jarco uczeń klasy 2g, który awansował do części ustnej zawodów okręgowych.
Po geograficznym quizie multimedialnym i odpowiedzi na pytania z zakresu geografii fizycznej, Gabriel zajął wysokie miejsce w województwie śląskim.
O kwalifikacji do zawodów etapu centralnego, decyduje Komitet Główny w Warszawie, który po weryfikacji wyników wybiera  najlepszych zawodników w całej Polsce na zawody finałowe. Lista uczestników zawodów finałowych zostanie opublikowana w marcu 2019r.
Nauczyciel prowadzący Jacek Seweryn


11.07.2020

Remont w budynku szkoły

Informujemy, że z uwagi na remont w budynku szkoły w dniach od 13.07.2020 r. do 31.07.2020 r. prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 606...

czytaj więcej
30.06.2020

Narodowe Czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego

I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Żywcu serdecznie zaprasza w ramach Narodowego Czytania na spotkanie, które odbędzie się 5 września...

czytaj więcej