Kilka słów od pedagoga ...

Kilka słów od pedagoga ...

Czas, w którym przyszło nam pracować, to konieczność samodzielnej nauki w domu. Praca z uczniami w okresie pandemii wymaga od nauczycieli szczególnego zaangażowania i wyjścia naprzeciw ich oczekiwaniom. Jako pedagog szkolny jestem w kontakcie z uczniami i ich rodzicami, a także z uczącymi ich nauczycielami. Na bieżąco rozwiązujemy trudne sytuacje, a także dzielimy się sukcesami. Swoje obowiązki realizuję poprzez systematyczną korespondencję (e-dziennik, rozmowy telefoniczne, wiadomości sms itp.), skierowaną do uczniów i rodziców, zawierającą zestaw wskazówek na czas pandemii, np. bezpieczeństwo w Internecie, higiena pracy przy komputerze, organizacja pracy w domu.

Od rozpoczęcia nauki zdalnej jestem do dyspozycji uczniów i ich rodziców, zapewniając wsparcie pedagogiczne. Systematycznie współpracuję z wychowawcami i nauczycielami w kwestiach wychowawczych, wspieram w rozwiązywaniu bieżących problemów. Na bieżąco monitoruję realizację obowiązku nauki.

Zachęcam do rozsądnego wykorzystania czasu w domu. Kwarantannę można wykorzystać na różne sposoby. Drodzy Uczniowie! macie czas na naukę i jest to dobry moment na rozwijanie swoich pasji.

Polecam też aktywność fizyczną. Telefony i komputery, wykorzystajcie do podtrzymywania znajomości. Postarajcie się zadbać o swoje potrzeby społeczne, dzięki czemu na pewno poczujecie się lepiej.

Przypominam, że jeśli ktoś z Was chciałby otrzymać ode mnie wsparcie lub po prostu porozmawiać, to proszę, piszcie do mnie przez e-dziennik.

Pozdrawiam serdecznie, trzymajcie się zdrowo!

Pedagog szkolny

27.11.2020
Podziękowania od Prezydenta RP

Podziękowania od Prezydenta RP

I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Żywcu otrzymało podziękowanie od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy za udział w...

czytaj więcej
26.11.2020
Kultura żywego słowa na warsztatach teatralnych online

Kultura żywego słowa na warsztatach teatralnych online

W piątek 20 listopada 2020 r. na platformie Teams odbyły się kolejne warsztaty teatralne. Tym razem Pani Joanna Litwin, aktorka prowadząca kółko...

czytaj więcej