Kilka słów od pedagoga ...

Kilka słów od pedagoga ...

Czas, w którym przyszło nam pracować, to konieczność samodzielnej nauki w domu. Praca z uczniami w okresie pandemii wymaga od nauczycieli szczególnego zaangażowania i wyjścia naprzeciw ich oczekiwaniom. Jako pedagog szkolny jestem w kontakcie z uczniami i ich rodzicami, a także z uczącymi ich nauczycielami. Na bieżąco rozwiązujemy trudne sytuacje, a także dzielimy się sukcesami. Swoje obowiązki realizuję poprzez systematyczną korespondencję (e-dziennik, rozmowy telefoniczne, wiadomości sms itp.), skierowaną do uczniów i rodziców, zawierającą zestaw wskazówek na czas pandemii, np. bezpieczeństwo w Internecie, higiena pracy przy komputerze, organizacja pracy w domu.

Od rozpoczęcia nauki zdalnej jestem do dyspozycji uczniów i ich rodziców, zapewniając wsparcie pedagogiczne. Systematycznie współpracuję z wychowawcami i nauczycielami w kwestiach wychowawczych, wspieram w rozwiązywaniu bieżących problemów. Na bieżąco monitoruję realizację obowiązku nauki.

Zachęcam do rozsądnego wykorzystania czasu w domu. Kwarantannę można wykorzystać na różne sposoby. Drodzy Uczniowie! macie czas na naukę i jest to dobry moment na rozwijanie swoich pasji.

Polecam też aktywność fizyczną. Telefony i komputery, wykorzystajcie do podtrzymywania znajomości. Postarajcie się zadbać o swoje potrzeby społeczne, dzięki czemu na pewno poczujecie się lepiej.

Przypominam, że jeśli ktoś z Was chciałby otrzymać ode mnie wsparcie lub po prostu porozmawiać, to proszę, piszcie do mnie przez e-dziennik.

Pozdrawiam serdecznie, trzymajcie się zdrowo!

Pedagog szkolny

26.05.2020
Żaneta Rus laureatką konkursu stypendialnego

Żaneta Rus laureatką konkursu stypendialnego

Nasza tegoroczna absolwentka Żaneta Rus została stypendystką Polskiej Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego. Stypendium...

czytaj więcej
26.05.2020
Galerii Sztuki

Galerii Sztuki "KOPERA"

W naszej Galerii Sztuki "KOPERA" online pragniemy przedstawić prace rysunkowe uczniów naszej szkoły. Tym razem są to prace Kamili Mastalerz...

czytaj więcej