Komunikaty Samorządu Uczniowskiego

Samorząd Uczniowski pragnie zachęcić wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcjach:

1. „Kopernik ma talent”

Prosimy, aby osoby zainteresowane, pragnące zaprezentować swój talent (taniec, śpiew, malarstwo, fotografia, gimnastyka) lub po prostu zaskoczyć widownię, zgłosiły się do opiekunów Samorządu, p. Lucyny Ozimińskiej lub p. Adriana Midora.

Jeśli z danej klasy zgłosi się kilka osób (min. 2), wtedy cała klasa będzie mogła uczestniczyć w dniu talentów.

Zachęcamy do udziału.

2. Kiermasze charytatywne

Świąteczny czas już za pasem, więc może warto pomyśleć o tych, o których często zapominamy w ciągu roku. Zapraszamy do uczestnictwa w dwóch akcjach:

- w dniach od 1 do 5 grudnia 2014 r. pragniemy zorganizować Kiermasz Mikołajkowy, podczas ktorego będziemy zbierać fundusze na karmę i lekarstwa dla bezpańskich zwierząt, - w dniach od 15 do 20 grudnia 2014 r. organizujermy Kiermasz Świąteczny - dochód z niego przeznaczymy na prezenty dla osób starszych z Domu Pomocy Społecznej.

Aby kiermasze mogły się odbyć, potrzebujemy jednak waszego zaangażowania.

Zbieramy: gotowe przetwory (soki, dżemy, sałatki, konfitury), przedmioty rękodzielnicze (kartki świąteczne, stroiki) i wszystko, co moglibyśmy wystawić na kiermaszu. Zapraszamy do współpracy wolontariuszy, którzy upiekliby ciasta i ciasteczka do wystawienia na sprzedaż (a może znacie kogoś w cukierniach, kto wsparłby naszą akcję?).

Czekamy również na inne pomysły i sugestie. Liczymy na Wasze dobre serca!

Wszystkich zainteresowanych i chętnych do pomocy prosimy o kontakt z Członkami Samorządu lub jego opiekunami.

24.09.2020
Zajęcia seminaryjne z dr. hab. Pawłem Sporkiem

Zajęcia seminaryjne z dr. hab. Pawłem Sporkiem

23 września 2020 r. w klasach uniwersyteckich humanistycznych - 1a i 2a - w ramach seminarium polonistycznego odbyły się zajęcia prowadzone przez...

czytaj więcej
24.09.2020
Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

18 września 2020 r. w Auli im. S. Pyjasa naszego liceum odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Zgodnie z tradycją...

czytaj więcej