Licealiści wzięli udział w warsztatach w Żywcu - Zabłociu w ramach V edycji Konkursu Historyczno - P

Licealiści wzięli udział w warsztatach w Żywcu - Zabłociu w ramach V edycji Konkursu Historyczno - P

W czwartek 27.04.2017 r. odbyły się warsztaty w Żywcu - Zabłociu w ramach V edycji Konkursu Historyczno - Plastyczno - Fotograficznego "Dawne Zabłocie". Wzięli w nich udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu żywieckiego.W Domu Kultury "Papiernik" wysłuchaliśmy wykładu p. Doroty Firlej o dawnym Zabłociu i p. Eugeniusza Gradka o kirkucie - cmentarzu żydowskim zlokalizowanym przy ul. Stolarskiej. Następnie udaliśmy się na spacer ulicami Zabłocia, w Zespole Szkół Budowlano - Drzewnych dowiedzieliśmy się od p. Rafała Caputy o historii Synagogi i życiu zabłockich Żydów.Uczniowie z kl. 2g Olga Sapeta, Anita Krynicka, Joanna Gałuszka, Marcin Babicki, Jarosław Pietrasina i Mateusz Binda wykonają konkursowe prace plastyczne i fotograficzne (w terminie do 26.05. 2017 r.)

Dorota Babińska - Waluś, nauczycielka wiedzy o kulturze, opiekunka grupy.

Zobacz fotoreportaż

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

07.05.2021

44. Rocznica śmierci Stanisława Pyjasa, absolwenta naszego liceum

7 maja minęła 44. rocznica śmierci Stanisława Pyjasa – studenta UJ, działacza opozycyjnego, absolwenta naszego liceum, zamordowanego przez Służbę...

czytaj więcej
03.05.2021
Absolwenci I LO w Żywcu odznaczeni Odznaką PTTK „Orli Lot”

Absolwenci I LO w Żywcu odznaczeni Odznaką PTTK „Orli Lot”

W dniu 29 kwietnia 2021r. przed uroczystościami związanymi z zakończeniem nauki, absolwenci I LO w Żywcu: Wiktoria Ficoń (kl.3c), Nadia Tokarczyk...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności