Licealistka zafascynowana twórczością Van Gogha - sukces młodej artystki

Licealistka zafascynowana twórczością Van Gogha - sukces młodej artystki

 

Na XIV Międzynarodowe Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży VINCENT VAN GOGH Z PĘDZLEM WŚRÓD GWIAZD /14th International Biennial of Children & Youth Creativity VINCENT VAN GOGH WITH THE BRUSH AMONGST THE STARS/ nadesłano 4 700 prac plastycznych z 26 krajów takich jak: Sri Lanka, USA, Bośnia i Hercegowina, Ukraina, Czechy, Rosja, Łotwa, Białoruś, Indonezja, Chorwacja, Bułgaria, Kazachstan, Indie, Węgry, Tajlandia, Turcja, Azerbejdżan, Litwa, Słowenia, Hongkong, Mołdawia, Słowacja, Rumunia, Korea i Polska. Jury wyłoniło 157 finalistów, wśród których wyróżnienie zdobyła uczennica naszego liceum - Zuzanna Kożuch z kl. 1c. To wspaniały rezultat zdolności, wyobraźni i pracy młodej artystki!Patronat honorowy nad wydarzeniem, które dowiodło, że dla uczestników  podróż w krainę sztuki stała się przygodą artystyczną, kulturalną i edukacyjną pomimo różnic geograficznych, kulturowych czy językowych objęli Prezydent Miasta Rybnika, Śląski Kurator Oświaty i Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę INSEA.

Gratulujemy osiągnięcia Zuzi i opiekunce, p. Dorocie Babińskiej-Waluś.

22.09.2020
80. rocznica wysiedleń z Żywiecczyzny

80. rocznica wysiedleń z Żywiecczyzny

Dziś obchodzimy 80 rocznicę wysiedleń z Żywiecczyzny. Przedstawiciele naszej szkoły: Dyrektor Jacek Biłko, Adrian Midor i Piotr Rypień oraz...

czytaj więcej
21.09.2020
Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Śladami św. Jana Pawła II"

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Śladami św. Jana Pawła II" został zorganizowany w 100-lecie urodzin Karola Wojtyły, wielkiego Papieża i Polaka,...

czytaj więcej