Mamy stypendystkę w Programie wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży województwa śląskiego

Mamy stypendystkę w Programie wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży województwa śląskiego

Aleksandra Sufa z kl. 3b została stypendystką wśród 30 innych wyróżnionych - najzdolniejszych uczniów naszego województwa w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży województwa śląskiego obowiązującego od września 2015 roku do czerwca 2018 roku”.

Ola odebrała stypendium podczas uroczystego wręczania, które odbyło się 21 września 2016 roku w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach.Stypendia przyznano tym, których zainteresowania wykraczają poza obowiązujący program nauczania i którzy mogą poszczycić się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi. Kandydat do stypendium musiał również uzyskać w ostatnim roku szkolnym średnią ocen 4,80 oraz udokumentować wszystkie wybitne osiągnięcia. Podstawą przyznania wsparcia były m.in. osiągnięcia w pracy badawczo-naukowej, znaczące osiągnięcia artystyczne i sportowe, a także działalność społeczna (wolontariat). Na rok szkolny 2016/2017 wpłynęły 123 wnioski. Gratulujemy stypendystce i życzymy dalszego rozwoju uzdolnień oraz pracy naukowo-badawczej szczególnie w dziedzinie astronomii!

28.02.2020
Szkolne eliminacje do Konkursu Recytatorskiego

Szkolne eliminacje do Konkursu Recytatorskiego

27 lutego 2020 roku w auli naszej szkoły odbyły się eliminacje do 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jury w składzie: pani Danuta...

czytaj więcej
27.02.2020

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Tęcza"

Uczennica naszej szkoły Kinga Biernat z kl. 1c zdobyła dyplom i nagrodę książkową za wykonanie znakomitej pracy w XVII Edycji Ogólnopolskiego...

czytaj więcej