Międzynarodowy Dzień Liczby Pi w naszej szkole, 2015

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi w naszej szkole, 2015

Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby pi - wiele szkół na świecie obchodzi wtedy święto matematyki tzw. Pi Day. Warto przypomnieć, że dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Wacława Sierpińskiego i Alberta Einsteina. W naszej szkole, jak zwykle do rywalizacji stanęły klasy uniwersyteckie oraz klasy 1d, 2j i 2k, które również realizują rozszerzenie matematyczne. W zaciętej walce - recytując z pamięci rozwinięcie liczby pi, rozwiązując zadania logiczne i matematyczne, wygrała klasa 1b.

Obecny rekord szkoły w recytacji liczby pi wynosi 666 miejsc po przecinku. Zobacz fotoreportaż.

30.06.2020

Narodowe Czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego

I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Żywcu serdecznie zaprasza w ramach Narodowego Czytania na spotkanie, które odbędzie się 5 września...

czytaj więcej
30.06.2020

Na dobry początek wakacji 2020 wspominamy pierwsze takie Święto Muzyki

Od 2007 roku, w okolicach 21 czerwca Kopernik gra i śpiewa w ramach Święta Muzyki. W tym roku koronawirus zmusił nas do zmiany formy, ale nie...

czytaj więcej