Międzynarodowy Dzień Ziemi w I LO w Żywcu, 2015

Międzynarodowy Dzień Ziemi w I LO w Żywcu, 2015

17 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbył się corocznie organizowany „Dzień Ziemi”, w tym roku został on przygotowany przez klasę IIK pod przewodnictwem prof. Małgorzaty Mrózek. Wspólnie z klasami: 1E, 1G, 2C, 2H oraz zeszłorocznymi organizatorami 3C zaprezentowaliśmy swoje umiejętności oraz wiedzę, przy okazji świetnie się bawiąc.Impreza rozpoczęła się od prelekcji na temat „Wyprawy marzeń Przyrodników i Geografów I LO”, w której prof. Jacek Seweryn opowiadał o wspólnie odbytych wycieczkach z uczniami naszej szkoły. Następnie przeszliśmy do części konkursowej, w której klasy zaprezentowały swoją kreatywność. Konkursy, w których klasy prowadziły rywalizacje to: 

1. Pokaz mody stworzony z materiałów z recyklingu.2. Układanka puzzli na czas z obiektami geograficznymi.3. Quiz geograficzny „1 z 5”.4. Konkurs niespodzianka - polegał na segregowaniu śmieci do odpowiednich pojemników.5. Określanie położenia geograficznego.6. Wykonanie modelu Ziemi. 7. Przestawienie teatralne dotyczące ekologii.

Zmagania klas oceniane były przez jury, w którym stanowili: prof. Agnieszka Fluder, prof. Wojciech Wieczorek oraz absolwent szkoły Damian Piecha. W ostatecznej klasyfikacji pierwsze miejsce zajęła klasa 2C.  Klasa IIK chciałaby serdecznie podziękować wszystkim uczniom za zaangażowanie, jury za pracę w komisji, prof. Jackowi Sewerynowi za interesującą prezentację, a przede wszystkim naszej wychowawczyni prof. Małgorzacie Mrózek za cierpliwość i trud włożony w to przedsięwzięcie. Mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy!

Justyna Stawarz IIK

Fotoreportaż

21.09.2020
Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Śladami św. Jana Pawła II"

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Śladami św. Jana Pawła II" został zorganizowany w 100-lecie urodzin Karola Wojtyły, wielkiego Papieża i Polaka,...

czytaj więcej
21.09.2020
VII edycja

VII edycja "Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii"

W dniu 17 września 2020 r. dwie uczennice naszej szkoły: Agnieszka Kasprzyk z kl. 3b oraz Izabela Żółta z kl. 3f, reprezentowały naszą szkołę w...

czytaj więcej