Nasi licealiści - młodzi artyści plastycy uhonorowani ważnymi nagrodami

Nasi licealiści - młodzi artyści plastycy uhonorowani ważnymi nagrodami

W dniu 8.12.2016 r w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu 132 uczniów z terenu całego powiatu żywieckiego wzięło udział w konkursie plastycznym o tematyce świątecznej, zorganizowanym przez Wydział TKSP Starostwa Powiatowego w Żywcu w ramach cyklu „Boże Narodzenie w Beskidach”.Celem tego konkursu było rozwinięcie i poszerzenie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań plastycznych, zachowanie tradycji bożonarodzeniowych oraz pozyskanie oryginalnych prac. Uczestnicy najpierw wysłuchali krótkiego wykładu na temat zwyczajów i obrzędów świątecznych, a następnie pod okiem instruktorów samodzielnie wykonali prace konkursowe, tematycznie związane ze świętami Bożego Narodzenia ze szczególnym ukierunkowaniem na zwyczaje i obrzędy towarzyszące świętom na Żywiecczyźnie, zainteresowanie rodzimą tradycją, a zwłaszcza podzielenie się z innymi tradycją kultywowaną  w rodzinnym domu. Po obejrzeniu wszystkich prac wykonanych w ramach konkursu komisja przyznała nagrody i wyróżnienia. Z dumą informujemy, że w kategorii szkół ponadgimnazjalnych nagrody otrzymali: Barbara Fluder (kl.1c),  Anna Szczotka (kl.1c) oraz Daniel Targosz (kl.2a).

Gratulujemy uczniom i ich opiekunce, p. Dorocie Babińskiej-Waluś!

28.02.2020
Szkolne eliminacje do Konkursu Recytatorskiego

Szkolne eliminacje do Konkursu Recytatorskiego

27 lutego 2020 roku w auli naszej szkoły odbyły się eliminacje do 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jury w składzie: pani Danuta...

czytaj więcej
27.02.2020

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Tęcza"

Uczennica naszej szkoły Kinga Biernat z kl. 1c zdobyła dyplom i nagrodę książkową za wykonanie znakomitej pracy w XVII Edycji Ogólnopolskiego...

czytaj więcej