Nasi uczniowie pomagają Weronice

Nasi uczniowie pomagają Weronice

W dniach 27 i 28 września 2017 roku klasy 1a i 1d pod kierunkiem pani Renaty Sowy i pani Dominiki Kamińskiej zorganizowały kiermasz charytatywny, który miał na celu zebranie jak największej kwoty pieniędzy na operację Weroniki Drobisz z Żywca. Dziewczynka ma 12 lat i urodziła się bez stawu łokciowego w lewej ręce. Otworzyła się szansa na wyleczenie Weroniki. Rodzice, rodzina, przyjaciele i ludzie dobrej woli zbierają pieniądze na operację dziewczynki, która ma odbyć się w USA, a jej koszt to milion złotych.

Przez dwa dni uczniowie klas 1a i 1d sprzedawali ciasta i słodkości, łącząc przyjemne (degustacja pysznych wypieków) z pożytecznym (pomoc dla potrzebującej dziewczynki). Po zakończonym kiermaszu i przeliczeniu uzyskanych pieniędzy okazało się, że zebraliśmy łącznie aż 1000 zł. Kwota została przekazana Rodzicom Weroniki, którzy składają serdeczne podziękowania całej społeczności szkolnej.

Wszystkim uczniom przygotowującym kiermasz, rodzicom pomagającym w pieczeniu ciast oraz osobom, które tak licznie wspomogły tę szlachetną akcję, składamy wyrazy wdzięczności!

11.07.2020

Remont w budynku szkoły

Informujemy, że z uwagi na remont w budynku szkoły w dniach od 13.07.2020 r. do 31.07.2020 r. prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 606...

czytaj więcej
30.06.2020

Narodowe Czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego

I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Żywcu serdecznie zaprasza w ramach Narodowego Czytania na spotkanie, które odbędzie się 5 września...

czytaj więcej