Nasi uczniowie pomagają Weronice

Nasi uczniowie pomagają Weronice

W dniach 27 i 28 września 2017 roku klasy 1a i 1d pod kierunkiem pani Renaty Sowy i pani Dominiki Kamińskiej zorganizowały kiermasz charytatywny, który miał na celu zebranie jak największej kwoty pieniędzy na operację Weroniki Drobisz z Żywca. Dziewczynka ma 12 lat i urodziła się bez stawu łokciowego w lewej ręce. Otworzyła się szansa na wyleczenie Weroniki. Rodzice, rodzina, przyjaciele i ludzie dobrej woli zbierają pieniądze na operację dziewczynki, która ma odbyć się w USA, a jej koszt to milion złotych.

Przez dwa dni uczniowie klas 1a i 1d sprzedawali ciasta i słodkości, łącząc przyjemne (degustacja pysznych wypieków) z pożytecznym (pomoc dla potrzebującej dziewczynki). Po zakończonym kiermaszu i przeliczeniu uzyskanych pieniędzy okazało się, że zebraliśmy łącznie aż 1000 zł. Kwota została przekazana Rodzicom Weroniki, którzy składają serdeczne podziękowania całej społeczności szkolnej.

Wszystkim uczniom przygotowującym kiermasz, rodzicom pomagającym w pieczeniu ciast oraz osobom, które tak licznie wspomogły tę szlachetną akcję, składamy wyrazy wdzięczności!