Nasi uczniowie wezmą udział w projekcie filmowym

Nasi uczniowie wezmą udział w projekcie filmowym

W I LO im. Mikołaja Kopernika w Żywcu od dwóch lat działa aktywnie koło teatralne pod kierunkiem Pani mgr Agnieszki Fluder. Właśnie uczniowie z tego koła wezmą udział w nowym projekcie filmowym Szymona J. Wróbla pt.: „Ojciec, czyli o Pieronku”. Młodzi adepci sztuki teatralnej w ramach przygotowań do projektu Sz. J. Wróbla spotkali się z młodym aktorem Mateuszem Zagórskim. Uczniowie mieli okazję porozmawiać o egzaminach, studiach aktorskich, scenicznych doświadczeniach oraz uzyskać informacje przydatne w aktorskich zmaganiach z tekstami. Mowa była również o samym projekcie „Ojciec, czyli o Pieronku”.Zdjęcia do filmu będą wykonywane w budynku I LO im. M. Kopernika w Żywcu, a w samym dokumencie zagrają nasi uczniowie oraz Mateusz, który spotkał się z młodzieżą.

Pan Szymon Wróbel składa podziękowania zarówno Dyrekcji jak i wszystkim zaangażowanym w koło teatralne w „Koperniku” za bardzo pozytywną reakcję na Jego pomysł. Podkreśla, że ma wielki sentyment do naszej szkoły, że było to dla niego ważne miejsce. Cieszy się, że właśnie tu powstaną zdjęcia do Jego nowego filmu. Warto dodać że bp. Pieronek również jest absolwentem naszej szkoły.W dniu 23 maja w Teatrze Starym w Krakowie rozpoczęły się zdjęcia do filmu „Ojciec, czyli o Pieronku”, a kolejne na terenie Żywiecczyzny powstaną najprawdopodobniej w czerwcu br.

Czytaj więcej na Super-Nowa.

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

03.05.2021
Absolwenci I LO w Żywcu odznaczeni Odznaką PTTK „Orli Lot”

Absolwenci I LO w Żywcu odznaczeni Odznaką PTTK „Orli Lot”

W dniu 29 kwietnia 2021r. przed uroczystościami związanymi z zakończeniem nauki, absolwenci I LO w Żywcu: Wiktoria Ficoń (kl.3c), Nadia Tokarczyk...

czytaj więcej
02.05.2021
Już po raz 35. Nagroda prof. B. Gintera przekazana najlepszemu absolwentowi szkoły

Już po raz 35. Nagroda prof. B. Gintera przekazana najlepszemu absolwentowi szkoły

Już po raz 35. Nagroda prof. B. Gintera przekazana najlepszemu absolwentowi szkoły. W roku szkolnym 2020/2021 wspomagające działanie szkoły...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności