Nasi uczniowie wyróżnieni na Gali "Śląskich Asów" na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach

21.09.2017 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się uroczysta Gala "Śląskie Asy 2017". W tym roku do udziału w gali zaproszono 147 uczniów z 56 szkół ponadgimnazjalnych. Wśród nich znalazły się nasze uczennice: Justyna Mędrala z kl. 3b, Kinga Krzyżowska z kl. 3c oraz Małgorzata Jachnicka z kl. 3e. Prorektor ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek wręczył listy gratulacyjne JM Rektora UŚ najzdolniejszym uczniom woj. śląskiego i laureatom konkursów przedmiotowych. Uczestnicy tegorocznej edycji "Śląskich Asów" wysłuchali także wykładu interaktywnego pt. "W głębi serca - interdyscyplinarność, czyli serce, robot i ja", który wygłosił dr inż. Piotr Sindera. Prelekcja połączona była m.in. z pokazem sekcji serca z wykorzystaniem robota chirurgicznego Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu.

21.02.2020

Nasi matematycy w XIV Powiatowym Konkursie Matematycznym „Zadania logiczne i matematyczne”

Z przyjemnością zawiadamiamy, że uczeń naszej szkoły: Michał Warmuz z kl. 1bg zajął III miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Matematycznym...

czytaj więcej
21.02.2020

Nasi licealiści w finale Śląskiego Konkursu Matematycznego

Z przyjemnością zawiadamiamy, że aż czterech uczniów naszego liceum: Jakub Mikusek z kl. 2b, Marcelin Raczek z kl. 2b, Kacper Tracz z kl. 2b i...

czytaj więcej