NAUCZYCIEL - MÓJ MISTRZ, któremu ofiaruję słowo: DZIĘKUJĘ

NAUCZYCIEL - MÓJ MISTRZ, któremu ofiaruję słowo: DZIĘKUJĘ

15 października 2018 r. w Auli im. St. Pyjasa w naszym liceum odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której uczestniczyli: Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy obsługi i administracji, szanowni emerytowani Nauczyciele, a także goście: Burmistrz Miasta Żywiec, Antoni Szlagor, Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Starostwa Powiatowego, Andrzej Widzyk oraz ksiądz Grzegorz Gruszecki, Proboszcz Parafii pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Żywcu.

Po powitaniu wygłoszonym przez Pana Dyrektora Jacka Biłko i po uroczystych przemówieniach młodzież klas 1a i 2b zaprosiła wszystkich obecnych na autorski (kl. 2b) program artystyczny, w którym m. in. znalazły się wspomnienia absolwentów i refleksje obecnych uczniów naszej szkoły a także dawnych i współczesnych Uczących w niej. Patronowały mu słowa wdzięczności wyrażane Nauczycielom: za trud, wkładany w nasze wychowanie, za dar nauki i cierpliwe, wspaniałe przewodnictwo na trudnej drodze zdobywania wiedzy. (...) Dzięki Wam odkrywamy swoją wartość, pozbywamy sie strachu przed tym, czego nie rozumiemy i przekonujemy się, że warto podejmować trudne i rozmaite wyzwania. Wszyscy występujący z obu klas oraz gościnnie uczestniczący w programie artyści muzycy i soliści w pięknej oprawie artystycznej przekazywali Nauczycielom serdeczne życzenia: radości zasiewu w nas wiedzy, daru umiejętności i mądrości, wytrwałości w oczekiwaniu na efekty Waszej pracy i najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie codziennie zostawiacie swoje serce, swój umysł i swoje siły.

Uroczystość, którą wcześniej zobaczyły również wybrane klasy, dopełniły miłe życzenia Samorządu Uczniowskiego.

Młodzież z kl. 1a i 2b przygotowała spotkanie pod kierunkiem wychowawczyń, p. Ewy Kłusak i p. Haliny Badory oraz polonistki, Aleksandry Bury.


24.09.2020
Zajęcia seminaryjne z dr. hab. Pawłem Sporkiem

Zajęcia seminaryjne z dr. hab. Pawłem Sporkiem

23 września 2020 r. w klasach uniwersyteckich humanistycznych - 1a i 2a - w ramach seminarium polonistycznego odbyły się zajęcia prowadzone przez...

czytaj więcej
24.09.2020
Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

18 września 2020 r. w Auli im. S. Pyjasa naszego liceum odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Zgodnie z tradycją...

czytaj więcej