„Piękny jest ludzki rozum…” (Czesław Miłosz) - nauczyciele dyplomowani 2019

„Piękny jest ludzki rozum…” (Czesław Miłosz) - nauczyciele dyplomowani 2019

4 października 2019 roku w auli naszego liceum odbyła się uroczystość wręczenia aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego nauczycielom, którzy w sesji letniej uzyskali akceptację komisji kwalifikacyjnej. Dokumenty odebrało 57 nauczycieli ze szkół i przedszkoli z całego terenu powiatu żywieckiego. Gośćmi honorowymi byli: Tomasz Kowalik – Dyrektor Delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej, Stanisław Kucharczyk – Wicestarosta Żywiecki i Andrzej Widzyk – Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania w Starostwie Powiatowym w Żywcu. Pan Dyrektor Tomasz Kowalik i Wicestarosta Stanisław Kucharczyk pogratulowali nauczycielom, życzyli dalszych sukcesów oraz owocnej pracy pedagogicznej i wychowawczej. Program artystyczny podczas uroczystości zaprezentowała młodzież z I Liceum im. M. Kopernika w Żywcu pod kierunkiem pani Ewy Pódy-Michalskiej oraz pani Renaty Sowy. Goście zgromadzeni na uroczystości wysłuchali poezji Czesława Miłosza, piosenki „Lubię wracać” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego oraz dwóch utworów na fortepian – „Primavery” Ludovico Einaudi i „Walca minutowego” Fryderyka Chopina. Szczególnym punktem programu artystycznego było przedstawienie początków historii naszej szkoły z przywołaniem fragmentów ksiąg pamiątkowych i kronik I Liceum im. M. Kopernika w Żywcu, które w tym roku obchodzi 115-lecie swojego istnienia.


24.09.2020
Zajęcia seminaryjne z dr. hab. Pawłem Sporkiem

Zajęcia seminaryjne z dr. hab. Pawłem Sporkiem

23 września 2020 r. w klasach uniwersyteckich humanistycznych - 1a i 2a - w ramach seminarium polonistycznego odbyły się zajęcia prowadzone przez...

czytaj więcej
24.09.2020
Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

18 września 2020 r. w Auli im. S. Pyjasa naszego liceum odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Zgodnie z tradycją...

czytaj więcej