Pobudzone zmysły kl. 2a poprzez wykład w Muzeum Miejskim

Pobudzone zmysły kl. 2a poprzez wykład w Muzeum Miejskim

We wtorek 21 września, klasa 2a wraz z wychowawczynią p. Ewą Górą, w ramach festiwalu "Żywiec - miasto zmySŁÓW" miała przyjemność brać udział w wykładzie Pani Doroty Firlej.

Dotyczył on życiorysu jednego z najwybitniejszych Żywczan - Jędrzeja (Andrzeja) Komonieckiego, autora m.in. "Dziejopisu Żywieckiego", czyli kroniki opisującej dzieje Żywca. Pani kustosz nie tylko znakomicie przedstawiła życie XVIII-wiecznego wójta i burmistrza lecz także podzieliła się wrażeniami ze współpracy z grafologiem badającym charakter jego pisma.

Podczas wykładu padło wiele ciekawych informacji o życiu, rodzinie i twórczości tego sławnego kronikarza. Młodzież mogła również zobaczyć oryginały jego dzieł oraz poznać potomków Andrzeja Komonieckiego obecnych na spotkaniu.

Wydarzenie było wspaniałą ucztą dla zmysłów humanisty!


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

21.10.2021

Wystawa prac plastycznych w Galerii Sztuki "KOPERA"

Wraz z powiewem jesieni Galeria Sztuki "KOPERA" online zaprasza do obejrzenia wystawy studyjnych szkiców martwej natury wykonanych przez uczniów z...

czytaj więcej
21.10.2021
Ruszyła X edycja programu “KinoSzkoła”!

Ruszyła X edycja programu “KinoSzkoła”!

Już po raz kolejny w ramach współpracy z kinem "Janosik" uczniowie naszej szkoły biorą udział w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej i...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności