Podwójny sukces uczniów naszego Liceum na Uniwersytecie Śląskim

Podwójny sukces uczniów naszego Liceum na Uniwersytecie Śląskim

Grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w Festiwalu Nauki w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki w Sosnowcu. W ramach Festiwalu oprócz wykładów i prezentacji odbyły się 2 konkursy. Pierwsze miejsca w obu tych konkursach zajęli nasi uczniowie. Sara Weichamer uczennica klasy 3k zajęła I miejsce w Konkursie wiedzy o literaturze francuskiej i francuskojęzycznej, a Piotr Seemann zajął I miejsce w Konkursie wiedzy o krajach i regionach frankofońskich.

Cieszymy się i gratulujemy

Opiekun: Jadwiga Justkowska

30.06.2020

Narodowe Czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego

I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Żywcu serdecznie zaprasza w ramach Narodowego Czytania na spotkanie, które odbędzie się 5 września...

czytaj więcej
30.06.2020

Na dobry początek wakacji 2020 wspominamy pierwsze takie Święto Muzyki

Od 2007 roku, w okolicach 21 czerwca Kopernik gra i śpiewa w ramach Święta Muzyki. W tym roku koronawirus zmusił nas do zmiany formy, ale nie...

czytaj więcej