Podziękowania dla Fundacji PKO Banku Polskiego za wsparcie renowacji fortepianu

Podziękowania dla Fundacji PKO Banku Polskiego za wsparcie renowacji fortepianu

Stowarzyszenie „Z Kopernikiem w XXI wiek” składa serdeczne podziękowania Fundacji PKO Banku Polskiego za finansowe wsparcie renowacji zabytkowego fortepianu. Nasze stowarzyszenie opracowało lokalny projekt, który koordynowała pani Jolanta Filuś – dyrektor Oddziału PKO Banku Polskiego w Żywcu. Darowizna została przeznaczona na naprawę części akustycznej, remont mechaniki oraz renowację klawiatury.

„Fryderyk” to zabytkowy fortepian, wyprodukowany na początku XX wieku przez firmę ED. SEILER. Przez społeczność szkolną instrument został nazwany „Fryderykiem” ze względu na niepowtarzalną wartość i walory brzmieniowe. Od lat pięćdziesiątych XX wieku fortepian znajdował się w auli szkoły i uświetniał wiele uroczystości, jednak od kilku lat z racji fatalnego stanu technicznego stanowił jedynie oryginalny element wystroju.

Z radością informujemy, że zmodernizowany instrument zajmuje zaszczytne miejsce w auli szkolnej, a wszyscy z niecierpliwością czekamy na pierwszy koncert.

Dyrektor Jacek Biłko
Dominika Kamińska – wiceprezes stowarzyszenia

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

21.10.2021

Wystawa prac plastycznych w Galerii Sztuki "KOPERA"

Wraz z powiewem jesieni Galeria Sztuki "KOPERA" online zaprasza do obejrzenia wystawy studyjnych szkiców martwej natury wykonanych przez uczniów z...

czytaj więcej
21.10.2021
Ruszyła X edycja programu “KinoSzkoła”!

Ruszyła X edycja programu “KinoSzkoła”!

Już po raz kolejny w ramach współpracy z kinem "Janosik" uczniowie naszej szkoły biorą udział w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej i...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności