Podziękowania dla Fundacji PKO Banku Polskiego za wsparcie renowacji fortepianu

Podziękowania dla Fundacji PKO Banku Polskiego za wsparcie renowacji fortepianu

Stowarzyszenie „Z Kopernikiem w XXI wiek” składa serdeczne podziękowania Fundacji PKO Banku Polskiego za finansowe wsparcie renowacji zabytkowego fortepianu. Nasze stowarzyszenie opracowało lokalny projekt, który koordynowała pani Jolanta Filuś – dyrektor Oddziału PKO Banku Polskiego w Żywcu. Darowizna została przeznaczona na naprawę części akustycznej, remont mechaniki oraz renowację klawiatury.

„Fryderyk” to zabytkowy fortepian, wyprodukowany na początku XX wieku przez firmę ED. SEILER. Przez społeczność szkolną instrument został nazwany „Fryderykiem” ze względu na niepowtarzalną wartość i walory brzmieniowe. Od lat pięćdziesiątych XX wieku fortepian znajdował się w auli szkoły i uświetniał wiele uroczystości, jednak od kilku lat z racji fatalnego stanu technicznego stanowił jedynie oryginalny element wystroju.

Z radością informujemy, że zmodernizowany instrument zajmuje zaszczytne miejsce w auli szkolnej, a wszyscy z niecierpliwością czekamy na pierwszy koncert.

Dyrektor Jacek Biłko
Dominika Kamińska – wiceprezes stowarzyszenia

26.01.2021
Każdy gra jakąś rolę… - refleksje z warsztatów teatralnych

Każdy gra jakąś rolę… - refleksje z warsztatów teatralnych

W piątek 22 stycznia 2021 r. na platformie Teams odbyły się kolejne warsztaty teatralne prowadzone przez Panią Joanną Litwin. Program zajęć...

czytaj więcej
25.01.2021
Kolejne wykłady w ramach projektu „Zaproś wykładowcę”

Kolejne wykłady w ramach projektu „Zaproś wykładowcę”

„Zaproś wykładowcę” to projekt realizowany w naszej szkole przy współpracy z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie. Nauczyciele akademiccy...

czytaj więcej