Podziękowanie dla szkoły

Podziękowanie dla szkoły

Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za udział w akcji BohaterOn. Kampania BohaterON - włącz historię! ma na celu uhonorowanie powstańców warszawskich oraz promocję historii Polski XX wieku. Organizatorami akcji są Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria z Wrocławia.

Projekt składa się z działań edukacyjnych skierowanych do uczniów i nauczycieli, pomocy bezpośredniej bohaterom walk o stolicę, Nagrody BohaterONy oraz akcji wysyłania kartek do powstańców, która mimo zmiany formuły cieszyła się w 2019 roku największym do tej pory odzewem - 317 307 kartek i listów zostało (w tym także z naszej szkoły) wysłanych Powstańcom Warszawskim – jak donosi portal Dzieje.pl (https://dzieje.pl/aktualnosci/ponad-317-tysiecy-kartek-i-listow-wyslano-do-powstancow-warszawskich).

Zmiana formuły akcji polegała na tym, iż uczniowie sami tworzyli i pisali kartki, laurki oraz pisali listy nie korzystając z gotowych, bezpłatnych pocztówek udostępnionych przez organizatorów akcji.

Dziękujemy Wam, uczniowie klas 1d, 1bg, 1fg, 2a, 2c, 2d, 2g, 3a, 3c oraz 3hza ten szlachetny gest, za docenienie poświęcenia Waszych rówieśników z 1944 r.! Jesteśmy z Was dumni i czekamy na następną edycję akcji.

 


25.03.2020

Nauka w systemie zdalnym - online

Informujemy, że w związku z obecną sytuacją - stanu epidemii - zajęcia w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Żywcu od...

czytaj więcej
22.03.2020

Powiatowe eliminacje do Konkursu Recytatorskiego

11 marca 2020 roku w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących im. Józefa Piłsudskiego w Żywcu-Moszczanicy odbyły się eliminacje do 65....

czytaj więcej