Podziękowanie dla szkoły

Podziękowanie dla szkoły

Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za udział w akcji BohaterOn. Kampania BohaterON - włącz historię! ma na celu uhonorowanie powstańców warszawskich oraz promocję historii Polski XX wieku. Organizatorami akcji są Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria z Wrocławia.

Projekt składa się z działań edukacyjnych skierowanych do uczniów i nauczycieli, pomocy bezpośredniej bohaterom walk o stolicę, Nagrody BohaterONy oraz akcji wysyłania kartek do powstańców, która mimo zmiany formuły cieszyła się w 2019 roku największym do tej pory odzewem - 317 307 kartek i listów zostało (w tym także z naszej szkoły) wysłanych Powstańcom Warszawskim – jak donosi portal Dzieje.pl (https://dzieje.pl/aktualnosci/ponad-317-tysiecy-kartek-i-listow-wyslano-do-powstancow-warszawskich).

Zmiana formuły akcji polegała na tym, iż uczniowie sami tworzyli i pisali kartki, laurki oraz pisali listy nie korzystając z gotowych, bezpłatnych pocztówek udostępnionych przez organizatorów akcji.

Dziękujemy Wam, uczniowie klas 1d, 1bg, 1fg, 2a, 2c, 2d, 2g, 3a, 3c oraz 3hza ten szlachetny gest, za docenienie poświęcenia Waszych rówieśników z 1944 r.! Jesteśmy z Was dumni i czekamy na następną edycję akcji.

 


15.09.2020

Zebrania z rodzicami uczniów klas II i III

Zapraszamy Rodziców uczniów klas drugich i trzecich na zebrania, które odbędą się w czwartek 17 września 2020 r. klasy drugie: 16.30...

czytaj więcej
14.09.2020
Sukces recytatorski naszej uczennicy

Sukces recytatorski naszej uczennicy

10 września br. na Małej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej odbył się rejonowy etap eliminacji 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego....

czytaj więcej