Prawda o dopalaczach

25.11.2015 r. wybrane klasy pierwsze i drugie uczestniczyły w wykładzie na temat dopalaczy, który wygłosiła mgr Ewelina Jaksz - Recmanik z Wydziału Pielęgniarstwa Akademii Techniczno Humanistycznej w Bielsku-Białej. Najcenniejszy był dla młodzieży bezpośredni przekaz pielęgniarki oraz ratownika medycznego, udzielającego pomocy osobom poszkodowanym z powodu stosowania dopalaczy, opis ich zachowania się i beznadziejnego stanu zdrowia. Wykład uświadomił uczniom, jak bardzo poważne i długotrwałe są konsekwencje zdrowotne choćby jednorazowego użycia dopalaczy. Ponadto  uzmysłowił, jak krótka jest  droga do uzależnienia, jak łatwo znaleźć się w dramatycznej sytuacji życiowej i zniszczyć życie sobie i swoim najbliższym.

Dziekujemy organizatorkom tego ważnego spotkania, p. prof. Ewie Pódzie - Michalskiej i p. prof.  Sylwii Wiśle.

21.02.2020

Nasi matematycy w XIV Powiatowym Konkursie Matematycznym „Zadania logiczne i matematyczne”

Z przyjemnością zawiadamiamy, że uczeń naszej szkoły: Michał Warmuz z kl. 1bg zajął III miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Matematycznym...

czytaj więcej
21.02.2020

Nasi licealiści w finale Śląskiego Konkursu Matematycznego

Z przyjemnością zawiadamiamy, że aż czterech uczniów naszego liceum: Jakub Mikusek z kl. 2b, Marcelin Raczek z kl. 2b, Kacper Tracz z kl. 2b i...

czytaj więcej