Refleksje uczestników V Obozu Naukowego Humanistów

Tegoroczny obóz humanistów to pięć dni służących rozwojowi osobistemu. Zróżnicowane warsztaty i zajęcia umożliwiały odkrycie dziedzin nauk humanistycznych, w których sprawdzamy się najlepiej. Szczególnie interesujące okazały się warsztaty literackie z profesorem UJ Stanisławem Gawlińskim, który z pasją przybliżył nam twórczość niezłomnego poety, Zbigniewa Herberta. Ciekawym doświadczeniem był także wieczór artystyczny, który dał okazję, by przełamać własne lęki, prezentując wszystkim obecnym przygotowane na obozie małe formy teatralne, których już samo tworzenie zdecydowanie pobudziło w nas kreatywność. Jednym z najmilszych wspomnień jest wycieczka na Wielką Rycerzową. Wyjście to przypomniało mi o zaniedbanej pasji do zdobywania górskich szczytów. (Izabela Żółta)

Najbardziej podobały się nam zajęcia z filozofii, prowadzone przez p. Ewę Piecha – Kasprzyk, np. malowanie drzewa opisującego naszą osobowość, refleksje nad tym, czym jest szczęście oraz wykład p. Anny Worek o twórczości Kaczmarskiego, ponieważ obie panie prowadziły zajęcia z wielką pasją. Zainteresowały nas również zajęcia p. Magdaleny Waligóry o realizacji projektów, która chciała, abyśmy przyswoili wiedzę nie tylko przez teorię, ale i praktykę, co wymagało ogromnej współpracy w grupie. Poznaliśmy dziennikarskie tajniki i warsztat reżysera. Jeśli chodzi o sprawy towarzyskie, to wszystkie wspólne spacery i dyskoteka pozwoliły nam się w pewien sposób zintegrować. Ale na pewno najbardziej ciekawe, zabawne i emocjonujące były nasze przedstawienia oraz to, że przygotowania do nich pomogły nam spędzić dużo czasu w niesamowitej atmosferze.

Niestety na ONH można jechać tylko raz, co jest smutną informacją, bo naprawdę jest to świetnie, efektywnie i efektownie spędzony czas.

Jesteśmy wdzięczni nauczycielom naszej szkoły, dzięki którym ta przygoda była możliwa: p. Halinie Słowik-Tyc, p. Agnieszce Fluder, p. Piotrowi Rypieniowi i p. Andrzejowi Ryczkiewiczowi.

Jeszcze raz dziękujemy: autorki refleksji: Kinga Walaszek, Beata Zątek, Iza Krzus, Justyna Szafrańska, Dominika Szymala i Ania Urbaniak oraz pozostali uczestnicy V ONH.

20.05.2020
Wirtualny spacer po Warszawie

Wirtualny spacer po Warszawie

W projekcie unijnym "Mam szansę odnieść sukces" została zaplanowana wycieczka do Warszawy. W związku z trwającą pandemią zapraszamy na wirtualny...

czytaj więcej