Refleksje uczestników V Obozu Naukowego Humanistów

Tegoroczny obóz humanistów to pięć dni służących rozwojowi osobistemu. Zróżnicowane warsztaty i zajęcia umożliwiały odkrycie dziedzin nauk humanistycznych, w których sprawdzamy się najlepiej. Szczególnie interesujące okazały się warsztaty literackie z profesorem UJ Stanisławem Gawlińskim, który z pasją przybliżył nam twórczość niezłomnego poety, Zbigniewa Herberta. Ciekawym doświadczeniem był także wieczór artystyczny, który dał okazję, by przełamać własne lęki, prezentując wszystkim obecnym przygotowane na obozie małe formy teatralne, których już samo tworzenie zdecydowanie pobudziło w nas kreatywność. Jednym z najmilszych wspomnień jest wycieczka na Wielką Rycerzową. Wyjście to przypomniało mi o zaniedbanej pasji do zdobywania górskich szczytów. (Izabela Żółta)

Najbardziej podobały się nam zajęcia z filozofii, prowadzone przez p. Ewę Piecha – Kasprzyk, np. malowanie drzewa opisującego naszą osobowość, refleksje nad tym, czym jest szczęście oraz wykład p. Anny Worek o twórczości Kaczmarskiego, ponieważ obie panie prowadziły zajęcia z wielką pasją. Zainteresowały nas również zajęcia p. Magdaleny Waligóry o realizacji projektów, która chciała, abyśmy przyswoili wiedzę nie tylko przez teorię, ale i praktykę, co wymagało ogromnej współpracy w grupie. Poznaliśmy dziennikarskie tajniki i warsztat reżysera. Jeśli chodzi o sprawy towarzyskie, to wszystkie wspólne spacery i dyskoteka pozwoliły nam się w pewien sposób zintegrować. Ale na pewno najbardziej ciekawe, zabawne i emocjonujące były nasze przedstawienia oraz to, że przygotowania do nich pomogły nam spędzić dużo czasu w niesamowitej atmosferze.

Niestety na ONH można jechać tylko raz, co jest smutną informacją, bo naprawdę jest to świetnie, efektywnie i efektownie spędzony czas.

Jesteśmy wdzięczni nauczycielom naszej szkoły, dzięki którym ta przygoda była możliwa: p. Halinie Słowik-Tyc, p. Agnieszce Fluder, p. Piotrowi Rypieniowi i p. Andrzejowi Ryczkiewiczowi.

Jeszcze raz dziękujemy: autorki refleksji: Kinga Walaszek, Beata Zątek, Iza Krzus, Justyna Szafrańska, Dominika Szymala i Ania Urbaniak oraz pozostali uczestnicy V ONH.

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
28.03.2024
XV Międzynarodowy DZIEŃ ZIEMI i ŚWIATOWY DZIEŃ WODY 2024 w I LO w Żywcu

XV Międzynarodowy DZIEŃ ZIEMI i ŚWIATOWY DZIEŃ WODY 2024 w I LO w Żywcu

22 marca 2024 roku w auli szkolnej I LO w Żywcu, odbył się XV Międzynarodowy Dzień Ziemi i Swiatowy Dzień Wody. Przygotowaniem tego spotkania...

czytaj więcej
28.03.2024

Generalne sprzątanie Żywca

22 marca 2024 r. uczniowie naszego Liceum, zaopatrzeni w worki oraz jednorazowe rękawiczki, po raz kolejny uczestniczyli w akcji GENERALNEGO...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności