"Słowo?! Wystarczy szept, by wyciągnąć plaster lub nóż." Spotkanie autorskie z poetą Bartoszem Fludr

25.10. 2016 r. w auli odbyło się kameralne spotkanie autorskie poety Bartosza Fludra, absolwenta naszego liceum, a obecnie studenta Konsulatu Honorowego Republiki Austriackiej w Krakowie. Autor swoją przygodę z poezją rozpoczął w gimnazjum, jednak, jak mówi, skrzydła rozwinął dopiero w liceum. Wiosną tego roku został wydany jego debiutancki tomik pt. „Ponad głową niebo przemija” (w tytule newsa jeden z wierszy z tego zbiorku). Planowany jest przekład jego tomiku na język niemiecki oraz wydanie go w wersji audiobooka.Podczas spotkania autorskiego uczniowie z klas 3c i 3d oczytali kilkanaście wierszy z tego zbioru, pozwalając słuchaczom na chwilę mądrej refleksji. Prezentacji towarzyszyła oprawa muzyczna w wykonaniu Anny Kaznochy z akompaniamentem Tomasza Aftyki.Autorowi życzymy dalszego rozwijania talentu i pasji tworzenia poezji oraz kolejnych publikacji!

Organizatorki spotkania, polonistki Lucyna Majdak, Renata Sowa.

26.05.2020
Żaneta Rus laureatką konkursu stypendialnego

Żaneta Rus laureatką konkursu stypendialnego

Nasza tegoroczna absolwentka Żaneta Rus została stypendystką Polskiej Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego. Stypendium...

czytaj więcej
26.05.2020
Galeria Sztuki

Galeria Sztuki "KOPERA"

W naszej Galerii Sztuki "KOPERA" online pragniemy przedstawić prace rysunkowe uczniów naszej szkoły. Tym razem są to prace Kamili Mastalerz...

czytaj więcej