Spotkania z geografią

Spotkania z geografią

9 października 2017 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Żywcu gościliśmy pana  inż. Pawła Słupskiego, naszego absolwenta, studenta piątego roku Akademii Górniczo - Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, kierunku mineralogia stosowana z gemmologią wydziału geologii, geofizyki i ochrony środowiska.
Uczniowie klas geograficznych  w pierwszej części wysłuchali bardzo ciekawych informacji na tematy dotyczące badań polarnych prowadzonych na polskich stacjach badawczych na Spitsbergenie, a w szczególnie pracy geologów z AGH w Krakowie.
Tematem drugiego wykładu były zagadnienia związane z minerałami i skałami oraz meteorytami, dotyczące ich klasyfikacji i podziału.
Zainteresowani uczestnicy mieli okazję zapoznać się z okazami geologicznymi - minerałami i skałami, a także meteorytami z kolekcji Koła Naukowego Geologów AGH w Krakowie.
Podane w bardzo przystępny sposób informacje, pozwoliły na zrozumienie zagadnień z zakresu geografii. Wykład wzbogacony był prezentacją multimedialną.

Organizator spotkania - Jacek Seweryn


21.09.2020
VII edycja

VII edycja "Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii"

W dniu 17 września 2020 r. dwie uczennice naszej szkoły: Agnieszka Kasprzyk z kl. 3b oraz Izabela Żółta z kl. 3f, reprezentowały naszą szkołę w...

czytaj więcej
15.09.2020

Zebrania z rodzicami uczniów klas II i III

Zapraszamy Rodziców uczniów klas drugich i trzecich na zebrania, które odbędą się w czwartek 17 września 2020 r. klasy drugie: 16.30...

czytaj więcej