Szkoła znowu gra! Żywieckie Suwakowanie 2016 gości w I LO w Żywcu

Szkoła znowu gra! Żywieckie Suwakowanie 2016 gości w I LO w Żywcu

W dniach 1 – 7 sierpnia 2016 r. trwa 11. edycja  znanego szerokiej publiczności festiwalu Żywieckie Suwakowanie. W czasie tegorocznych spotkań muzyków ponad stu puzonistów oraz tubistów z całego świata będzie miało okazję szlifować swój warsztat pod okiem polskich i zagranicznych mistrzów. Codziennie od wczesnego rana do późnego popołudnia trwają lekcje i warsztaty oraz próby orkiestry festiwalowej - cały budynek brzmi dźwiękiem instrumentów dętych! Jesteśmy zaszczyceni, że to właśnie nasze liceum muzycy corocznie wybierają na swoją szkołę ćwiczeń. W przebiegu suwakowania pomaga grupa kilkunastu niezastąpionych wolontariuszy - uczniów i niedawnych absolwentów żywieckiego Kopernika, działających pod okiem koordynatorek, p. Lidii Pietraszko i p. Doroty Babińskiej-Waluś.

 W godzinach wieczornych organizatorzy Żywieckiego Suwakowania zapraszają na różnorodne, wspaniałe koncerty. Dokładnie informacje o programie i wykonawcach  znajdziecie na stronie internetowej festiwalu www.zywieckiesuwakowanie.com

22.11.2020

Wyjazd edukacyjny do Londynu odwołany

Nawiązując do wiadomości zamieszczonej na stronie internetowej naszej szkoły w dniu 06.05.2020, pragniemy poinformować, że w związku z utrzymującą...

czytaj więcej
22.11.2020

Karolina Cinal, Julia Kubiniec i Justyna Szafrańska FINALISTKAMI X Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku

Uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Żywcu Karolina Cinal (kl. 2bg), Julia Kubiniec (kl. 3f) i Justyna Szafrańska (kl....

czytaj więcej