Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Liczby Pi

Dnia 17.03.2021r. w naszym Liceum odbędą się XX Obchody Międzynarodowego Dnia Liczby Pi. W tym roku, ze względu na obecną sytuację pandemiczną, wydarzenie odbędzie się w formie online na platformie Microsoft Teams. Tegoroczną tematyką Święta będzie motyw wirtualnej rzeczywistości oraz lekcji zdalnych.

W wydarzeniu wezmą udział klasy matematyczne: 1b, 2b, 3a oraz 3b, natomiast organizatorem uroczystości będzie klasa 2bg, która zwyciężyła w ubiegłym roku, zdobywając największą ilość punktów.
Tego dnia odbędą się różnorodne konkurencje, takie jak matematyczny konkurs w formie Kahoota oraz escape room'u. Ponadto, klasy będą rywalizować w stworzeniu najlepszych memów dotyczących matematyki oraz lekcji zdalnych. Dowiemy się także, kto zostanie najlepszym matematykiem w tym roku szkolnym. Będziemy mieli również okazję wysłuchać ciekawych wykładów Pana prof. dr. hab. Tomasza Szostoka - "O funkcji f(x) = 1/x słów kilka" - oraz Pana prof. dr. hab. Romana Badory - "Przykłady zastosowania matematyki we współczesnym świecie". Uczniowie przygotują wykłady, które uatrakcyjnią ten wyjątkowy dzień.

To niezwykłe święto jest tradycją naszej szkoły, w której co roku udział biorą klasy matematyczne. Mimo trudnych warunków, mamy nadzieję, że wszyscy będą się dobrze bawić.

Nagrody dla najlepszego matematyka ufundowało Stowarzyszenie "Z Kopernikiem w XXI wiek."

Zapraszamy serdecznie!

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

08.04.2021

Nasi uczniowie w finale XIV Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”

Z radością informujemy, że nasi uczniowie z klas uniwersyteckich:Jakub Mikusek, Kacper Tracz, Weronika Kosowska, Weronika Rodak, Marcelin Raczek i...

czytaj więcej
07.04.2021

Zmarła Pani Profesor Krystyna Bętkowska-Ostrowska

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 3 kwietnia 2021 roku w wieku 69 lat odeszła od nas mgr Krystyna Bętkowska-Ostrowska.

czytaj więcej
Narzędzia dostępności