Szkolny Dzień Języka Angielskiego 2018

Szkolny Dzień Języka Angielskiego 2018

24 stycznia obchodziliśmy Szkolny Dzień Języka Angielskiego połączony z niespodzianką przygotowaną dla naszego asystenta językowego Duncana McDonalda w podziękowaniu za wspólnie spędzony rok.

Klasy 1b, 1f, 2a i 2h, reprezentujące wybrane kraje anglojęzyczne, zmierzyły swe siły w kilku konkurencjach: w quizie sprawdzającym wiedzę na temat danego kraju, prezentując wybraną piosenkę, odgadując znane postaci w kalamburach, odgrywając scenkę kojarzoną z historią prezentowanego kraju, przygotowując potrawy oraz prezentując stroje.

Jury, składające się z przedstawicieli każdej z wymienionych klas oraz Duncana, po zsumowaniu punktów wyłoniło zwycięzcę, którym została klasa 2h.

Ponadto, klasy 2a i 2h przygotowały niespodziankę dla Duncana. Był to film przedstawiający jego pierwsze dni w Żywcu oraz wywiad. Klasa 2h przygotowała skecze, w których głównym bohaterem był Duncan oraz piosenki.

Nad całością czuwali organizatorzy Iwona Jasek (opiekun kl 2h) i Daniel Kamiński (opiekun kl 2a). Oraz panie Krystyna Ignatowska i Katarzyna Stawowczyk z klasami 1b i 1f.


26.05.2020
Żaneta Rus laureatką konkursu stypendialnego

Żaneta Rus laureatką konkursu stypendialnego

Nasza tegoroczna absolwentka Żaneta Rus została stypendystką Polskiej Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego. Stypendium...

czytaj więcej
26.05.2020
Galeria Sztuki

Galeria Sztuki "KOPERA"

W naszej Galerii Sztuki "KOPERA" online pragniemy przedstawić prace rysunkowe uczniów naszej szkoły. Tym razem są to prace Kamili Mastalerz...

czytaj więcej