Szkolny Dzień Języka Angielskiego 2018

Szkolny Dzień Języka Angielskiego 2018

24 stycznia obchodziliśmy Szkolny Dzień Języka Angielskiego połączony z niespodzianką przygotowaną dla naszego asystenta językowego Duncana McDonalda w podziękowaniu za wspólnie spędzony rok.

Klasy 1b, 1f, 2a i 2h, reprezentujące wybrane kraje anglojęzyczne, zmierzyły swe siły w kilku konkurencjach: w quizie sprawdzającym wiedzę na temat danego kraju, prezentując wybraną piosenkę, odgadując znane postaci w kalamburach, odgrywając scenkę kojarzoną z historią prezentowanego kraju, przygotowując potrawy oraz prezentując stroje.

Jury, składające się z przedstawicieli każdej z wymienionych klas oraz Duncana, po zsumowaniu punktów wyłoniło zwycięzcę, którym została klasa 2h.

Ponadto, klasy 2a i 2h przygotowały niespodziankę dla Duncana. Był to film przedstawiający jego pierwsze dni w Żywcu oraz wywiad. Klasa 2h przygotowała skecze, w których głównym bohaterem był Duncan oraz piosenki.

Nad całością czuwali organizatorzy Iwona Jasek (opiekun kl 2h) i Daniel Kamiński (opiekun kl 2a). Oraz panie Krystyna Ignatowska i Katarzyna Stawowczyk z klasami 1b i 1f.