Tajniki fotoreportażu - warsztaty

Tajniki fotoreportażu - warsztaty

26 lutego 2020 r. odbyły się kolejne warsztaty prowadzone przez panią dr Katarzynę Forst w ramach umowy o współpracy podpisanej ze Szkołą Filmową im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach a naszym liceum. 

W czasie zajęć uczniowie przygotowywali się do pracy nad własnym fotoreportażem. Najpierw próbowali odpowiedzieć na pytanie, czy zawód fotoreportera jeszcze istnieje oraz jakie czynniki ewentualnie mu zagrażają. Następnie zdefiniowali cechy dobrego fotoreportażu. Pani dr Katarzyna Forst podkreśliła, jak ważne są pomysł (wybór tematu) oraz intuicja. Uczniowie zaznajomili się także z tajnikami pracy nad fotoreportażem, m.in. ze strategią kadrowania zdjęć, ich wyborem i układem. 

Organizatorzy: dyrektor Jacek Biłko, Dominika Kamińska, Lucyna Majdak

05.04.2020

Literacki sukces Klaudii Biernackiej uczennicy klasy 1c

Klaudia Biernacka zdobyła I miejsce w Międzynarodowym Konkursie „Mieszkam w Beskidach” w kategorii „Poezja - Proza” za wiersz „Anioł Beskidów”....

czytaj więcej
02.04.2020

Nagrodzeni uczniowie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Mieszkam w Beskidach"

W XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu plastycznego "Mieszkam w Beskidach" nagrodzeni zostali uczniowie z naszej szkoły w następujących...

czytaj więcej