Trwa II Obóz Naukowy Humanistów - Soblówka 2016

28. 09.2016 r. wybrani uczniowie klas 2e, 2f, 2h oraz 3b, 3e, 3f, 3g i 3h pod opieką p. Agnieszki Fluder, p. Danuty Jarosińskiej – Tracz i p. Haliny Słowik – Tyc rozpoczęli trzydniowy II Obóz Naukowy Humanistów w Soblówce.

W Soblówce najpierw odbędą się zajęcia integracyjne z elementami warsztatu aktorskiego, a następnie uczestnicy wysłuchają wykładu profesora UJ, p. Stanisława Gawlińskiego poświęconego życiu i twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego; będą temu towarzyszyć warsztaty interpretacyjne. Z kolei wieczorne spotkanie da szansę uzcestnikom, aby zaprezentować swoje pasje, talenty, a nawet wydane książki, posłuchać poezji i piosenek. Tradycyjnie wezmą też udział w warsztatach dziennikarskich z p. Jakubem Marcjaszem, dziennikarzem "Dziennika Zachodniego".  Jeden dzień przeznaczą na zajęcia z p. dr filozofii Ewą Piechą – Kasprzyk, będzie to filozoficzny wykład z aksjologii zakończony warsztatami. Obejrzą wybrany film w reżyserii Krzysztofa Zanussiego, a potem będą mieli okazję do ciekawej dyskusji. Nie zabraknie także aktywnej formy wypoczynku: obozowicze  wyruszą z przewodnikiem, p. Grzegorzem Śleziakiem na  Wielką Rycerzową. W programie w tym roku humaniści zaplanowali również m. in. zwiedzanie fortów w Węgierskiej Górce (Westerplatte Południa) i kościoła w Ciścu zbudowanego - wbrew zakazom władzy komunistycznej i na skutek tych zakazów - w jedną dobę.

Życzymy uczestnikom i organizatorom owocnych działań i dobrej zabawy. Cieszymy się, że  nowa tradycja – obóz naukowy humanistów - jest kontynuowana.

28.02.2020
Szkolne eliminacje do Konkursu Recytatorskiego

Szkolne eliminacje do Konkursu Recytatorskiego

27 lutego 2020 roku w auli naszej szkoły odbyły się eliminacje do 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jury w składzie: pani Danuta...

czytaj więcej
27.02.2020

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Tęcza"

Uczennica naszej szkoły Kinga Biernat z kl. 1c zdobyła dyplom i nagrodę książkową za wykonanie znakomitej pracy w XVII Edycji Ogólnopolskiego...

czytaj więcej