Trwa III Obóz Naukowy Humanistów - Soblówka 2017

Trwa III Obóz Naukowy Humanistów - Soblówka 2017

 

25.09.2017 r. wybrani uczniowie z klas: 2a, 2b, 2e, 2f, 2h oraz 3f pod opieką p. Danuty Jarosińskiej-Tracz, p. Lucyny Majdak i p. Haliny Słowik-Tyc rozpoczęli pięciodniowy III Obóz Naukowy Humanistów w Soblówce.

Najpierw uczestnicy wraz z przewodnikiem p. Arturem Caputą zwiedzą forty w Węgierskiej Górce (Westerplatte Południa), a następnie kościół w Ciścu, wzniesiony - wbrew zakazom władzy komunistycznej i na skutek tych zakazów - w jedną dobę, którego historię opowie jego budowniczy, ksiądz Władysław Nowobilski. Po południu, już  w Soblówce, odbędą się warsztaty teatralne z aktorem Teatru Ludowego w Krakowie, p. Piotrem Piechą.

W kolejne dni uczestnicy wysłuchają wykładu profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, p. Stanisława Gawlińskiego, poświęconego życiu i twórczości Zbigniewa Herberta. Obejrzą film w reżyserii Piotra Trzaskalskiego pt. "Mój rower", a następnie wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez p. Agnieszkę Biegun, studentkę Kultury Mediów UŚ w Katowicach. Filmowej uczty dopełni spotkanie z reżyserem p. Szymonem Wróblem. Tradycyjnie odbędą się warsztaty dziennikarskie z p. Jakubem Marcjaszem, dziennikarzem "Dziennika Zachodniego" oraz warsztaty z filozofii z p. dr Ewą Piechą-Kasprzyk. W ramach warsztatów zaplanowano również zajęcia poświęcone twórczości Zbigniewa Herberta, które poprowadzą panie polonistki, oraz spotkanie ze studentkami filologii polskiej, absolwentkami naszego liceum. Uczestnicy będą mogli także zaprezentować swoje talenty w czasie wieczoru artystycznego pod hasłem "Nasze pasje, nasi ulubieńcy". Nie zabraknie również aktywnej formy wypoczynku, ponieważ obozowicze wraz z przewodnikiem p. Grzegorzem Śleziakiem wyruszą na Wielką Rycerzową. Stały punkt programu stanowią także wspólne spacery.

Życzymy uczestnikom i organizatorom owocnych działań oraz przedniej zabawy.

25.03.2020

Nauka w systemie zdalnym - online

Informujemy, że w związku z obecną sytuacją - stanu epidemii - zajęcia w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Żywcu od...

czytaj więcej
22.03.2020

Powiatowe eliminacje do Konkursu Recytatorskiego

11 marca 2020 roku w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących im. Józefa Piłsudskiego w Żywcu-Moszczanicy odbyły się eliminacje do 65....

czytaj więcej