TURNIEJOWE ZMAGANIA KRAJOZNAWCZE POWIATU ŻYWIECKIEGO

TURNIEJOWE ZMAGANIA KRAJOZNAWCZE POWIATU ŻYWIECKIEGO

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno- Krajoznawczy, jest stałą, tradycyjną imprezą i stanowi formę współzawodnictwa o miano najlepszego młodzieżowego zespołu turystyczno- krajoznawczego. Głównym celem Turnieju jest poznawanie przez młodzież piękna ziemi ojczystej POLSKI, jej przeszłości i teraźniejszości, popularyzacja turystyki i krajoznawstwa jako formy wypoczynku, wymiana doświadczeń oraz prezentacja dokonań Koła w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa.
W tegorocznych eliminacjach powiatowych XLVI OMTTK – Żywiec’2018, zorganizowanego przez KTGiK „Kangchendzonga” przy I LO w Żywcu, uczestniczyły drużyny reprezentujące: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.
Uczestniczące zespoły – 3 osobowe, sprawdzały swoją wiedzę i umiejętności w konkursach:
teoretycznych - teście krajoznawczym, topograficznym, historii turystyki i krajoznawstwa, udzielania pierwszej pomocy oraz praktycznych - samarytance, turystycznym ABC i ocenie odznak turystycznych.
Klasyfikacją Turnieju przedstawiała się następująco:

SZKOŁY PODSTAWOWE:
1. SKKT przy SP w Trzebinia - 222 pkt. – Marzena Piela, Oliwia Kozieł, Maksymilian Mizia. Opiekun – Sabina Leszczewska
2. SKKT przy SP5 Żywiec - 200 pkt. – Wiktoria Obrocka, Robert Skórzak, Aleksandra Tchórzewska. Opiekun – Renata Kłusak
3. SKKT przy SP w Sopotni Wielkiej - 184 pkt. Wiktoria Donat, Kamil Dędys, Emilia Gawlas. Opiekun – Paweł Maciejny

GIMNAZJA:
1. SKKT Gimnazjum w Sopotni W. - 243,0pkt. Barbara Jeleń, Weronika Janik, Natalia Witas. Opiekun: Paweł Maciejny.
2. SKKT Gimnazjum w Sopotni W. - 243,0pkt. Dominika Pierlak, Karolina Cinal, Marcin Łysień. Opiekun: Paweł Maciejny
3. SKKT Gimnazjum w Juszczynie - 233,0pkt. Weronika Owat, Michał Babicki, Jakub Skoczeń. Opiekun: Edward Szczyrk

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:
1. KTGiK „Kangchendzonga” przy I LO w Żywcu - 266,0 pkt. Maciej Skrzyp, Sandra Knapczyk, Patryk Rus. Opiekun: Jacek Seweryn
2. SKKT przy ZSME w Żywcu - 259pkt. Zuzanna Szpoton, Przemysław Rus, Wojciech Urlach. Opiekun: Wiesława Widz
3. KTGiK „Kangchendzonga” przy I LO w Żywcu - 258,0 pkt. Barbara Gowin, Michał Bojko, Piotr Bosak. Opiekun: Jacek Seweryn

W XLVI OMTTK uczestniczyły drużyny, które otrzymały wyróżnienie: SKKT przy SP w Juszczynie (opiekun Katarzyna Kaczorowska), SKKT przy POW w Żywcu (opiekun Renata Pawlus i Alicja Tomala) i inne.
Dodatkowo, uczestnicy z największą liczbą punktów (max. 50 pkt.) w konkursie krajoznawczy i turystycznym zostali wyróżnieni pucharami oraz otrzymali honorowy tytuł „Krajoznawca Powiatu Żywieckiego’2018” są to: Izabela Satława - 44pkt.(I LO w Żywcu), Weronika Janik - 42pkt. (Gimnazjum w Sopotni Wielkiej) i Robert Skórzak - 41pkt. (SP nr 5 w Żywcu).
W konkurencji TURYSTYCZE ABC - I miejsca zdobyły: SP Trzebinia - 70pkt., G. Juszczyna - 74pkt. oraz KTGiK „Kangchendzonga” (Patrycja Suchanek, Marcelina Migała i Weronika Kamińska) - 78pkt.
Wszyscy uczestnicy Turnieju zostali wyróżnieni licznymi nagrodami wręczonymi przez Burmistrza Miasta Żywca Antoniego Szlagona i organizatorów. Zwycięskie drużyny zostały uhonorowane Pucharami i nagrodami ufundowanymi ze środków Starostwa Powiatowego w Żywcu, Urzędu Miejskiego w Żywcu i miłośników turystyki i krajoznawstwa.
Serdeczne podziękowania należą się Opiekunom SKKT za pomoc w przeprowadzeniu konkursów, a szczególnie Ochotniczej Straży Pożarnej z Żywca Sporysza za przeprowadzenie konkursu praktycznego - samarytanki oraz P. Andrzejowi Szewczykowi i P. Jerzemu Hernasowi, za pomoc w organizacji.

Żywiecczyznę w finale wojewódzkim XLVI OMTTK w Rybniku będą reprezentowały po dwie drużyny zwycięskie w każdej z kategorii. Turniej zostanie przeprowadzony w dniu 28.04.2018 roku.

Gratulujemy i życzymy sukcesów!

W imieniu organizatorów - Jacek Seweryn


21.09.2018

Nowy plan lekcji

Od poniedziałku 24.09.2018 zacznie obowiązywać nowy plan lekcji. Został on już opublikowany na stronie szkoły.

czytaj więcej
20.09.2018
Podziękowania dla Pani Izabeli Furtak

Podziękowania dla Pani Izabeli Furtak

Stowarzyszenie „Z Kopernikiem w XXI wiek” w imieniu Dyrekcji, nauczycieli oraz całej społeczności uczniowskiej serdecznie dziękuje Pani Izabeli...

czytaj więcej