Turniejowe zmagania turystyczno-krajoznawcze dzieci i młodzieży z powiatu żywieckiego

Turniejowe zmagania turystyczno-krajoznawcze dzieci i młodzieży z powiatu żywieckiego

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy jest stałą, tradycyjną imprezą i stanowi formę współzawodnictwa o miano najlepszego młodzieżowego zespołu turystyczno-krajoznawczego. Głównym celem Turnieju jest poznawanie przez młodzież piękna ziemi ojczystej Polski, jej przeszłości i teraźniejszości, popularyzacja turystyki i krajoznawstwa jako formy wypoczynku, wymiana doświadczeń oraz prezentacja dokonań Koła w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa.

W tegorocznych eliminacjach wojewódzkich XLIII OMTTK – Żywiec’2015, zorganizowanych przez Oddział Babiogórski PTTK w Żywcu i Koło Turystyki Górskiej i Krajoznawstwa PTTK przy I LO w Żywcu, uczestniczyło 25 drużyn, reprezentujące szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Uczestniczące zespoły trzyosobowe sprawdzały swoją wiedzę i umiejętności w konkursach: test krajoznawczy i topograficzny, samarytanka, kolarski tor sprawnościowy, turystyczne ABC, ocena odznak turystycznych.

Nasze 2 drużyny KTGiK przy I LO im. M. Kopernika w Żywcu w składzie:

- Małgorzata Drobisz (3c), Kinga Pępek (3k), Karolina Kuś (3k),

- Aleksandra Sufa (1b), Grzegorz Piekarski (1b), Amadeusz Kasprzyk (1c),

przygotowujące się pod kierunkiem p. Jacka Seweryna, zakwalifikowaly się do finału wojewódzkiego w Rybniku (odbędzie się 09.05.2015 r.). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Fotoreportaż

21.09.2020
Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Śladami św. Jana Pawła II"

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Śladami św. Jana Pawła II" został zorganizowany w 100-lecie urodzin Karola Wojtyły, wielkiego Papieża i Polaka,...

czytaj więcej
21.09.2020
VII edycja

VII edycja "Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii"

W dniu 17 września 2020 r. dwie uczennice naszej szkoły: Agnieszka Kasprzyk z kl. 3b oraz Izabela Żółta z kl. 3f, reprezentowały naszą szkołę w...

czytaj więcej