"Twój Vincent" - malarska technika animacyjna

W listopadzie 2017 roku uczniowie klas I, II i III obejrzeli w kinie Janosik film pt. "Twój Vincent". Dzieło Doroty Kobieli i Hugh Welchmana łączy wszystkie ważne tendencje współczesnej animacji. Opowiada prawdziwą historię w sposób poetycki i wyszukany pod względem plastycznym, z pomocą techniki, która ożywia malarstwo na przekór zdroworozsądkowej myśli, że to przecież niemożliwe.

"Moje odczucia po obejrzeniu filmu były sprzeczne. Początkowo myślałam, że będzie to kolejny nudny, szablonowy film, jednak w momencie,gdy na ekranie pojawiły się słowa " Niech nasze obrazy mówią za nas", mocno mnie on zainteresował. Od początku, aż do końca niecierpliwie czekałam na kolejne sceny. Ten film zdecydowanie zdobył moje serce."

Zuzia z klasy 1 h

Organizatorka: Dorota Babińska - Waluś

18.10.2018
Szkolny Konkurs Historyczny

Szkolny Konkurs Historyczny

W środę w naszej szkole został przeprowadzony Szkolny Konkurs Historyczny z okazji 100-lecia niepodległości Polski. Zwycięzcą konkursu został...

czytaj więcej
18.10.2018

NAUCZYCIEL - MÓJ MISTRZ, któremu ofiaruję słowo: DZIĘKUJĘ

15 października 2018 r. w Auli im. St. Pyjasa w naszym liceum odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której uczestniczyli:...

czytaj więcej