Udział naszych uczniów w seminarium o bł. cesarzu Karolu Habsburgu

Udział naszych uczniów w seminarium o bł. cesarzu Karolu Habsburgu

25 października 2017 roku uczniowie kl. II h i II f wzięli udział w I Seminarium Naukowo- Dydaktycznym pt. "Perspektywa humanistyczno-społeczna życia i działalności błogosławionego cesarza Karola Habsburga". Seminarium swym patronatem objął Starosta Żywiecki pan Andrzej Kalata.

W pięknej scenerii Sali Lustrzanej Nowego Zamku w Żywcu uczniowie wysłuchali pięciu interesujących wykładów opatrzonych pokazami multimedialnymi. Wykłady wygłosili: pan Aleksander Sapiński, MSc z WSEH w Bielsku- Białej ("Bł. cesarz Karol Habsburg orędownikiem pokoju"), pani mgr Dorota Firlej z Muzeum Miejskiego w Żywcu ("Żywieccy Habsburgowie"), pan dr hab. Lubomir Hampl, prof. ATH w Bielsku- Białej ("Życie i działalność Komeńskiego w okresie panowania Habsburgów"), pan dr Stanisław Ciupka, prof. WSEH w Bielsku- Białej ("Rodzina i naród w poglądach bł. Karola Habsburga") oraz ks. dr Stanisław Cader z Beskidzkiego Instytutu Nauk o Człowieku ("Duchowość bł. cesarza Karola Habsburga").

Seminarium było dla naszych uczniów bezcenną lekcją historii.

22.09.2020
80. rocznica wysiedleń z Żywiecczyzny

80. rocznica wysiedleń z Żywiecczyzny

Dziś obchodzimy 80 rocznicę wysiedleń z Żywiecczyzny. Przedstawiciele naszej szkoły: Dyrektor Jacek Biłko, Adrian Midor i Piotr Rypień oraz...

czytaj więcej
21.09.2020
Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Śladami św. Jana Pawła II"

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Śladami św. Jana Pawła II" został zorganizowany w 100-lecie urodzin Karola Wojtyły, wielkiego Papieża i Polaka,...

czytaj więcej