Uroczyste pożegnanie uczniów klas III w roku szkolnym 2016/2017

Uroczyste pożegnanie uczniów klas III w roku szkolnym 2016/2017

W dniu 28 kwietnia 2017 r. w auli szkolnej odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas III. W części oficjalnej trzecioklasiści wysłuchali przemówienia Pani dyrektor Haliny Badory. Uhonorowani  zostali uczniowie  wpisani do Złotej Księgi, laureaci olimpiad i konkursów przedmiotowych, zawodów sportowych oraz wyróżniający się wzorową frekwencją. Bardzo ważną część spotkania stanowiło przekazanie  absolwentowi kończącemu nasze liceum z najwyższymi wynikami w nauce stypendium fundowanego przez absolwenta szkoły z roku 1955 i jej wielkiego Przyjaciela, Profesora Bolesława Gintera (UJ). Była to już 31. nagroda! W tym roku Pan Profesor wręczył ją osobiście Martynie Pasko z kl. 3d. Życzenia maturzystom złożył także Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Starostwa powiatowego w Żywcu, p. Andrzej Widzyk.Po zakończeniu części oficjalnej maturzyści obejrzeli program artystyczny, ciekawie przygotowany przez uczniów z kl. 1c pod kierunkiem wychowawczyni Beaty Kudzi.

Trzecioklasistom życzymy dobrej pamięci o szkole i powodzenia w czasie egzaminów maturalnych. Niech wszystkie pytania i zadania okażą się dla Was proste!

22.11.2020

Wyjazd edukacyjny do Londynu odwołany

Nawiązując do wiadomości zamieszczonej na stronie internetowej naszej szkoły w dniu 06.05.2020, pragniemy poinformować, że w związku z utrzymującą...

czytaj więcej
22.11.2020

Karolina Cinal, Julia Kubiniec i Justyna Szafrańska FINALISTKAMI X Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku

Uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Żywcu Karolina Cinal (kl. 2bg), Julia Kubiniec (kl. 3f) i Justyna Szafrańska (kl....

czytaj więcej