Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018 roku w naszym liceum odbyło się powiatowe rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019, zorganizowane przez klasę 2f wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Stawowczyk. Wzięli w nim udział zaproszeni goście: pan Piotr Pyjas, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Katowicach Bernadetta Piestrak, Starosta Żywiecki Andrzej Kalata, Wicestarosta Stanisław Kucharczyk, Członek Zarządu Powiatu Józef Stopka, Przewodniczący Komisji Edukacji Adrian Midor, Wiceprzewodniczący Komisji Edukacji Tadeusz Pal oraz Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Andrzej Widzyk. Wyjątkowość tej uroczystości podkreślił fakt nadania auli szkoły imienia Stanisława  Pyjasa, absolwenta naszego liceum. Stanisław Pyjas zdał maturę w 1972 roku, a następnie rozpoczął studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Rankiem 7 maja 1977 roku w krakowskiej kamienicy przy ul. Szewskiej odnaleziono jego ciało. Został śmiertelnie pobity, co stało się najprawdopodobniej za sprawą Służby Bezpieczeństwa. Środowisko studenckie natychmiast zareagowało na to dramatyczne zdarzenie: wielką manifestacją solidarności z zabitym kolegą były Czarne Juwenalia, w czasie których ulicami Krakowa od ulicy Szewskiej pod Wawel przeszedł tak zwany „Czarny Marsz”. Część oficjalną uroczystości uświetnił występ artystyczny w wykonaniu uczniów: Żanety Rus (kl.2f), Łucji Urbańskiej (kl.2f), Zuzanny Walatek ( kl.3f), Patryka Rusa (kl.2a) oraz Łukasza Lizaka (kl.3a).

Fotoreportaż z uroczystości -zobacz

15.05.2019
Zaproszenie na I Memoriał Włodka Biela

Zaproszenie na I Memoriał Włodka Biela

Serdecznie zapraszamy na I Memoriał Włodka Biela, który odbędzie się  7 i 8 czerwca 2019 r. o godz. 9.00 w Hali Sportowo-Rekreacyjnej przy...

czytaj więcej
09.05.2019
I MIEJSCE w województwie śląskim drużyny KTGiK „Kangchendzonga” w Żywcu

I MIEJSCE w województwie śląskim drużyny KTGiK „Kangchendzonga” w Żywcu

Drużyna Koła Turystyki Górskiej i Krajoznawstwa „KANGCHENDZONGA” PTTK przy I LO w Żywcu, w składzie: Sandra Knapczyk, Maciej Skrzyp i Patryk Rus,...

czytaj więcej