Uwaga

Uwaga

Na prośbę naszej uczennicy i reprezentantki w Sejmiku młodzieżowym, Dominiki Szymali umieszczamy następującą informację:

Uwaga młodzi.

Najbliższe dni wiążą się dla nas z wolnym. Przymusowym wolnym, które wielu z nas przyjęło bardzo entuzjastycznie. Krążą plotki, jakoby wirus SARS-CoV-2 był podobny do grypy, a jego śmiertelność znikoma. Otóż w naszej grupie wiekowej śmiertelność wynosi około 0,1%, natomiast wśród naszych babć i dziadków, osób 75+ umieralność wynosi aż 15%. Młodzi ludzie mogą być biernymi nosicielami wirusa i nawet nie zdawać sobie z tego sprawy - nasze organizmy mogą przechodzić chorobę bezobjawowo.

Dlatego prosimy:
* zachowujcie się roztropnie. Głównie przez nieodpowiedzialność i spotkania towarzyskie, wychodzenie do galerii, myślenie "mnie to nie dotknie" dzisiaj cierpią Włosi. Umiera tam już ponad sto osób dziennie...

* Podejdźcie do sprawy rozsądnie, zostańcie w domach: przed komputerem, telewizją, z książką w ręce. Poproście też o to znajomych. Możecie udostępnić tego posta, bądź napisać swój. Zróbcie coś, zanim dopadnie nas kryzys humanitarny pokroju tego we Włoszech.

...
Jest to post w ramach akcji społecznej "KORONAWIRUS to nie są żarty", w którą włączyło się ponad 40 organizacji zrzeszających młodzież. Inicjatorem akcji jest gazeta "Kongresy".

#ToNieŻarty

14.01.2021

Matematycy z Kopernika w finale Ogólnopolskiego Konkursu „O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej”

Miło nam poinformować, że do finału Ogólnopolskiego Konkursu „O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej” w dziedzinie...

czytaj więcej
13.01.2021

Chemicy z Kopernika w finale Ogólnopolskiego Konkursu „O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej”

Miło nam poinformować, że do finału Ogólnopolskiego Konkursu „O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej” w dziedzinie...

czytaj więcej