VII Festiwal Ciemnego Nieba

VII Festiwal Ciemnego Nieba

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zawarła umowę o współpracy ze stowarzyszeniem Polaris OPP dotyczącą organizacji tegorocznego Festiwalu Ciemnego Nieba, który odbędzie się w dniach 10-11 sierpnia 2019 r. w Sopotni Wielkiej. W ramach współpracy wolontariusze ze Szkolnego Koła Astronomicznego “LOŻA” będą zaangażowani we współorganizację festiwalu.

Festiwal Ciemnego Nieba to wydarzenie otwarte, w którym udział jest bezpłatny. Odbywa się on na terenie pierwszego w Polsce obszaru ochrony ciemnego nieba CN-001 Sopotnia Wielka. W programie festiwalu są m.in obserwacje nieba, prelekcje i wykłady prowadzone przez specjalistów oraz naukowców, oglądanie roju Perseidów przy muzyce na żywo i wiele więcej. Rezerwacja miejsc dostępna będzie od 20 lipca 2019 r. na stronie www.ciemneniebo.pl. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!

22.08.2019

UWAGA, wolne miejsca w liceum dla absolwentów gimnazjów!

Mamy jeszcze jedno wolne miejsce w klasie matematyczno-informatycznej oraz kilka wolnych miejsc w klasie humanistycznej (społeczno-prawnej).

czytaj więcej
21.08.2019

Zebranie Rady Pedagogicznej

Zapraszamy Państwa Nauczycieli na zebranie Rady Pedagogicznej rozpoczynające rok szkolny 2019/2020. Zebranie odbędzie się w piątek, 30 sierpnia...

czytaj więcej