W naszej szkole otwarto wystawę poświęconą Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu

W naszej szkole otwarto wystawę poświęconą Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu

14 maja 2018 r. w naszej szkole została otwarta przez Dyrektora szkoły Pana Jacka Biłkę wystawa poświęcona postaci Rotmistrza Witolda Pileckiego. W otwarciu wystawy wzięli udział uczniowie klasy 1d i 1f. Prelekcję na temat niepodległościowej działalności Rotmistrza Witolda Pileckiego wygłosił Pan Piotr Rypień.

Ekspozycja została przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Warszawie. Scenariusz opracował Jacek Pawłowicz (kierownik Referatu Edukacji Historycznej Oddziału IPN w Warszawie) we współpracy z Zofią Pilecką-Optułowicz i Andrzejem Pileckim (dziećmi Witolda Pileckiego). Wystawę mogą zwiedzać codziennie uczniowie od 14 do 21 maja. Natomiast 17 maja od godz. 15.00 do godz. 18.00 ekspozycję będą mogli zwiedzać wszyscy zainteresowani spoza szkoły.

Wystawę do szkoły sprowadził Pan Adrian Midor.

To kolejna wystawa, która trafiła do naszej szkoły w ostatnim czasie i porusza problem walki Polaków o wolność i niepodległość.

27.02.2020
Dni Otwarte w Koperniku

Dni Otwarte w Koperniku

17 i 18 marca 2020 r. od 9:00 do 13:00 zapraszamy uczniów szkół podstawowych do odwiedzenia naszej szkoły.

czytaj więcej
26.02.2020
Tajniki fotoreportażu - warsztaty

Tajniki fotoreportażu - warsztaty

26 lutego 2020 r. odbyły się kolejne warsztaty prowadzone przez panią dr Katarzynę Forst w ramach umowy o współpracy podpisanej ze Szkołą Filmową...

czytaj więcej