Warsztaty w liceum i happening na rynku "Zadbaj o klimat - gospodarka niskoemisyjna"

Akcja, która  może stać się dla młodych ludzi ciekawym doświadczeniem inspirującym do proekologicznych zachowań, odbyła się 18 marca 2016 roku w ramach projektu „Zadbaj o klimat - gospodarka niskoemisyjna”, dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.W ramach tego wydarzenia klasy 1c i 1g wzięły udział w dwugodzinnych warsztatach, podczas których przekazano informacje dotyczące problematyki konsumpcjonizmu (prezentacja, debata). Młodzież pracująca w grupach zaprezentowała efekty swoich działań. Następnie na nowopowstałych instrumentach przygotowanych z odpadów nasi uczniowie uczyli się grać rytm, który potem wykonali w ramach happeningu  na żywieckim rynku. Tam też wspólnie zaprezentowali plansze wystawy "Zadbaj o klimat", grając na instrumentach.

Warsztaty prowadzili:Alicja Fober, koordynatorka ogólnopolskich kampanii ekologicznych m.in. „Kochasz dzieci – nie pal śmieci”, autorka publikacji naukowej „Status materialny a postawa proekologiczna”, współzałożycielka jednej z pierwszych w Polsce pozarządowej organizacji ekologicznej „Klub Gaja”. Szymon Kułakowski, animator, koordynator wydarzeń ekologicznych z doświadczeniem pracy w TVP Katowice jako prowadzący program „Śmieci - nasza sprawa”. Za muzyczną stronę przedsięwzięcia odpowiedzialny był Paweł Pepe Podsiadło, muzyk, lider zespołu „Blokowioska”.

Organizatorka, nauczycielka wiedzy o kulturze, Dorota Babińska -Waluś

20.05.2020
Wirtualny spacer po Warszawie

Wirtualny spacer po Warszawie

W projekcie unijnym "Mam szansę odnieść sukces" została zaplanowana wycieczka do Warszawy. W związku z trwającą pandemią zapraszamy na wirtualny...

czytaj więcej