Wymiana szkolna Żywiec-Unterhaching

Wymiana szkolna Żywiec-Unterhaching

W dniach od 14 do 21 września 2017 r. w ramach odbywającej się co dwa lata wymiany szkolnej w naszym liceum gościła grupa 9 uczniów wraz z opiekunami z partnerskiej szkoły Lise-Maitner-Gymnasium z Unterhaching w Niemczech - miasta partnerskiego Żywca. W wymianie brało udział 11 uczniów naszej szkoły. W trakcie tygodniowego pobytu goście poznali najpiękniejsze zakątki naszego regionu. W czwartek podczas przejażdżki rowerowej zobaczyli Żywiec i jego okolice, w piątek wspaniale bawiliśmy się w parku rozrywki „Energylandia” w Zatorze, w poniedziałek goście zwiedzili Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, we wtorek Kraków, a w środę Zakopane i Tatrzański Park Narodowy. W czwartek uczniowie gościli w naszym liceum oraz mieli okazję uczestniczyć w wybranych lekcjach. Program na weekend dla swojego gościa - zwyczajem ubiegłych lat - każda rodzina zaplanowała indywidualnie.

Wymianę wsparła finansowo Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Koordynator wymiany – Piotr Rydarowicz

Fotoreportaż - zobacz.

30.06.2020

Narodowe Czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego

I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Żywcu serdecznie zaprasza w ramach Narodowego Czytania na spotkanie, które odbędzie się 5 września...

czytaj więcej
30.06.2020

Na dobry początek wakacji 2020 wspominamy pierwsze takie Święto Muzyki

Od 2007 roku, w okolicach 21 czerwca Kopernik gra i śpiewa w ramach Święta Muzyki. W tym roku koronawirus zmusił nas do zmiany formy, ale nie...

czytaj więcej