XX AKCJA „Wycieczka za 1 zł.” - LATO’2018

XX AKCJA „Wycieczka za 1 zł.” - LATO’2018

Zakończyła się tegoroczna XX Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO’2018”, organizowana od kilku lat tradycyjnie przez Koło Turystyki Górskiej i Krajoznawstwa „Kangchendzonga” przy I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Żywcu. Przebiegała pod hasłem „Poznając Polskę, uczysz się kochać Ojczyznę... ”.
Jej głównym celem było rozwijanie zainteresowań turystyczno - krajoznawczych, a szczególnie zagospodarowanie wolnego czasu dzieci i młodzieży – młodych ludzi spędzających wakacje w domu rodzinnym. Dla wielu uczestników właśnie ta forma wypoczynku stanowiła główną atrakcję ich wakacji. W czerwcu i lipcu bieżącego roku w 7 wycieczkach uczestniczyło łącznie 400 turystów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z gmin Powiatu Żywieckiego odwiedziło następujące miejsca:  Tatrzański Park Narodowy, a w nim Dolinę Kościeliską i Dolinę Rybiego Potoku - Morskie Oko, trzykrotnie Ludźmierz (sanktuarium) i Park Rozrywki „Rabkoland”, Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie i chorzowskie zoo, Ojcowski Park Narodowy, a w nim Zamek w Pieskowej Skale, Ośrodek Edukacji i Grotę Łokietka.

Wszystkie wycieczki dofinansowane były przez Starostwo Powiatowe w Żywcu, Urząd Miasta w Żywcu i organizatora (przejazdy i wstępy).

Słowa podziękowania za bezinteresowną pomoc w sprawnym i bezpiecznym przeprowadzeniu wycieczek w akcji w 2018 roku należą się opiekunom: Grażynie Prochownik, Renacie Sowie, Andrzejowi Szewczykowi, Izabeli Luber, Wioletcie Bienias, Justynie Szewczyk-Kliś oraz Jolancie Gruszce, Marzenie Harat, Annie Maciejny, Justynie Ciućce,  Małgorzacie Drobisz, Agacie Sternal, Annie Syc, Agnieszce Prochot-Zoń, Paulinie Komender, Annie Grzegorczyk, Henryce Kocierz, Urszuli Pawlus, Danucie Piątek, Karolinie Skrzyp, Klaudii Piecha, Beacie Tomaszek, Barbarze Łabyś, Annie Michulec, Gabrieli Kozłowskiej i Monice Okrzesik, a także Pracownikom Wydziału Turystyki Starostwa Powiatowego w Żywcu i Urzędu Miejskiego w Żywcu.

20 LAT  = 164 WYCIECZKI = 8527 UCZESTNIKÓW

Od początku trwania akcji  „Wycieczka za 1 zł” - to jest od roku 1999 do 2018 - przez okres 20 lat  zostały zorganizowane 164 wycieczki dla 8527 osób, co nie byłoby możliwe bez wsparcia lokalnych władz samorządowych powiatu i miasta! Akcje corocznie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Żywiecczyzny, po wyjazdach zawsze pozostaje wiele niezapomnianych wspomnień i wrażeń.

Szczególnym wyróżnieniem dla podkreślenia wartości i popularności tego przedsięwzięcia było zdobycie wyjątkowej nagrody POLSKIEGO OSKARA SPORTOWEGO’2013.

Organizator Akcji „Wycieczka za 1 zł” i opiekun KTGiK „Kangchendzonga” PTTK przy I LO im. M. Kopernika w Żywcu,  Jacek Seweryn.

Fotoreportaż - zobacz.

26.05.2020
Żaneta Rus laureatką konkursu stypendialnego

Żaneta Rus laureatką konkursu stypendialnego

Nasza tegoroczna absolwentka Żaneta Rus została stypendystką Polskiej Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego. Stypendium...

czytaj więcej
26.05.2020
Galerii Sztuki

Galerii Sztuki "KOPERA"

W naszej Galerii Sztuki "KOPERA" online pragniemy przedstawić prace rysunkowe uczniów naszej szkoły. Tym razem są to prace Kamili Mastalerz...

czytaj więcej