XX AKCJA „Wycieczka za 1 zł.” - LATO’2018

XX AKCJA „Wycieczka za 1 zł.” - LATO’2018

Zakończyła się tegoroczna XX Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO’2018”, organizowana od kilku lat tradycyjnie przez Koło Turystyki Górskiej i Krajoznawstwa „Kangchendzonga” przy I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Żywcu. Przebiegała pod hasłem „Poznając Polskę, uczysz się kochać Ojczyznę... ”.
Jej głównym celem było rozwijanie zainteresowań turystyczno - krajoznawczych, a szczególnie zagospodarowanie wolnego czasu dzieci i młodzieży – młodych ludzi spędzających wakacje w domu rodzinnym. Dla wielu uczestników właśnie ta forma wypoczynku stanowiła główną atrakcję ich wakacji. W czerwcu i lipcu bieżącego roku w 7 wycieczkach uczestniczyło łącznie 400 turystów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z gmin Powiatu Żywieckiego odwiedziło następujące miejsca:  Tatrzański Park Narodowy, a w nim Dolinę Kościeliską i Dolinę Rybiego Potoku - Morskie Oko, trzykrotnie Ludźmierz (sanktuarium) i Park Rozrywki „Rabkoland”, Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie i chorzowskie zoo, Ojcowski Park Narodowy, a w nim Zamek w Pieskowej Skale, Ośrodek Edukacji i Grotę Łokietka.

Wszystkie wycieczki dofinansowane były przez Starostwo Powiatowe w Żywcu, Urząd Miasta w Żywcu i organizatora (przejazdy i wstępy).

Słowa podziękowania za bezinteresowną pomoc w sprawnym i bezpiecznym przeprowadzeniu wycieczek w akcji w 2018 roku należą się opiekunom: Grażynie Prochownik, Renacie Sowie, Andrzejowi Szewczykowi, Izabeli Luber, Wioletcie Bienias, Justynie Szewczyk-Kliś oraz Jolancie Gruszce, Marzenie Harat, Annie Maciejny, Justynie Ciućce,  Małgorzacie Drobisz, Agacie Sternal, Annie Syc, Agnieszce Prochot-Zoń, Paulinie Komender, Annie Grzegorczyk, Henryce Kocierz, Urszuli Pawlus, Danucie Piątek, Karolinie Skrzyp, Klaudii Piecha, Beacie Tomaszek, Barbarze Łabyś, Annie Michulec, Gabrieli Kozłowskiej i Monice Okrzesik, a także Pracownikom Wydziału Turystyki Starostwa Powiatowego w Żywcu i Urzędu Miejskiego w Żywcu.

20 LAT  = 164 WYCIECZKI = 8527 UCZESTNIKÓW

Od początku trwania akcji  „Wycieczka za 1 zł” - to jest od roku 1999 do 2018 - przez okres 20 lat  zostały zorganizowane 164 wycieczki dla 8527 osób, co nie byłoby możliwe bez wsparcia lokalnych władz samorządowych powiatu i miasta! Akcje corocznie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Żywiecczyzny, po wyjazdach zawsze pozostaje wiele niezapomnianych wspomnień i wrażeń.

Szczególnym wyróżnieniem dla podkreślenia wartości i popularności tego przedsięwzięcia było zdobycie wyjątkowej nagrody POLSKIEGO OSKARA SPORTOWEGO’2013.

Organizator Akcji „Wycieczka za 1 zł” i opiekun KTGiK „Kangchendzonga” PTTK przy I LO im. M. Kopernika w Żywcu,  Jacek Seweryn.

Fotoreportaż - zobacz.

08.07.2019

Podziękowania dla Pana Macieja Kuci

Stowarzyszenie „Z Kopernikiem w XXI wiek” w imieniu Dyrekcji, nauczycieli oraz całej społeczności uczniowskiej serdecznie dziękuje Panu Maciejowi...

czytaj więcej
04.07.2019
PODZIĘKOWANIA DLA FIRMY EATON AUTOMOTIVE

PODZIĘKOWANIA DLA FIRMY EATON AUTOMOTIVE

Stowarzyszenie „Z Kopernikiem w XXI wiek” w imieniu Dyrekcji, nauczycieli oraz całej społeczności uczniowskiej serdecznie dziękuje Dyrektorowi...

czytaj więcej