Zakończenie roku klas trzecich

Zakończenie roku klas trzecich

Dnia 26 kwietnia 2019 r. w auli im. Stanisława Pyjasa odbyło się uroczyste zakończenie roku klas III.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, którzy wygłosili przemówienia, a także wręczyli nagrody najlepszym absolwentom.

Pan dyrektor Jacek Biłko podziękował wszystkim Wychowawcom, Nauczycielom, a także przewodniczącemu Rady Rodziców i pani prezes Stowarzyszenia Przyjaciół i Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Żywcu. Następnie pogratulował uczniom, którzy zostali wpisani do Złotej Księgi oraz otrzymali świadectwa z wyróżnieniem.

Pan Starosta Stanisław Kucharczyk złożył życzenia wszystkim maturzystom, a także podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły.

Nagroda fundowana przez Profesora Bolesława Gintera, absolwenta szkoły z roku 1955, przypadła w tym roku Karolowi Sowie ( kl. 3b) - najlepszemu absolwentowi naszego liceum. Nagrodę przekazało Stowarzyszenie Przyjaciół i Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Żywcu.

Nagrodę dla Najlepszego Humanisty otrzymała Patrycja Suchanek z klasy 3e. Nagrodę ufundowało Stowarzyszenie "Z Kopernikiem w XXI wiek".

Pan doktor Łukasz Iluk z Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku Białej wręczył nagrodę Konradowi Gowinowi z kl. 3f, a Pani mgr inż. Paulina Cader Kania z Akademii Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej przekazała "Złoty Indeks" Darii Pabis z kl. 3h.

Nagrodę za wzorową frekwencję otrzymała Aneta Kuźma z klasy 3c.

W części artystycznej wystąpili nasi absolwenci z własnym repertuarem, a następnie zostali pożegnani przez uczniów klasy 1g.

Uczniowie za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymali bony do Empiku oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz Stowarzyszenie "Z Kopernikiem w XXI wiek".

Rodzice z trójek klasowych otrzymali podziękowania  od dyrekcji za zaangażowanie na rzecz szkoły. Rodzice uczniów wyróżnionych i wpisanych do Złotej Księgi otrzymali listy gratulacyjne od dyrektora szkoły.

Po części oficjalnej w salach lekcyjnych odbyło się wręczenie świadectw.


24.09.2020
Zajęcia seminaryjne z dr. hab. Pawłem Sporkiem

Zajęcia seminaryjne z dr. hab. Pawłem Sporkiem

23 września 2020 r. w klasach uniwersyteckich humanistycznych - 1a i 2a - w ramach seminarium polonistycznego odbyły się zajęcia prowadzone przez...

czytaj więcej
24.09.2020
Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

18 września 2020 r. w Auli im. S. Pyjasa naszego liceum odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Zgodnie z tradycją...

czytaj więcej