Zapraszamy klasy 1b, 1h, 2a, 2b, 2f na niecodzienną lekcję historii

W czwartek 23 października wybrane klasy zapraszamy do auli na niecodzienną lekcję,  transmitowaną bezpośrednio z wystawy stałej warszawskiego Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN do szkół w całej Polsce. Licealiści poznają najważniejsze elementy wspólnej polsko-żydowskiej historii. Po wystawie oprowadzą aktorka Maria Seweryn i dziennikarz  Maciej Orłoś. Dla klas 2a, 2b (w związku z udziałem szkoły w  Programie „Bliżej siebie” Projektu „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów” klasy przygotowują się do wizyty grupy młodzieży z Izraela w naszej szkole), 2f (która w ubiegłym r.szk. zrealizowała Projekt Centropy „Lilli Tauber. Kindertransports Lesson”, 1b i 1h:- lekcja 4. trwać będzie wyjątkowo do godz. 11.15; następnie udacie się z uczącymi do auli. - od 11.30 do 12.10 - lekcja online- klasy wracają do sal na lekcję 6.  

Dla pozostałych zainteresowanych lekcja będzie dostępna po emisji na www. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i NINATEKI EDU.

22.09.2020
80. rocznica wysiedleń z Żywiecczyzny

80. rocznica wysiedleń z Żywiecczyzny

Dziś obchodzimy 80 rocznicę wysiedleń z Żywiecczyzny. Przedstawiciele naszej szkoły: Dyrektor Jacek Biłko, Adrian Midor i Piotr Rypień oraz...

czytaj więcej
21.09.2020
Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Śladami św. Jana Pawła II"

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Śladami św. Jana Pawła II" został zorganizowany w 100-lecie urodzin Karola Wojtyły, wielkiego Papieża i Polaka,...

czytaj więcej