Dzień programu Erasmus+

We wtorek 28 lutego w naszej szkole, uczniowie klas 1a, 1b, 2a, 2b, 3a i 3b mieli okazję uczestniczyć w Dniu Projektu Erasmus+ organizowanego przez Szkolne Koło Astronomiczne. W trakcie zajęć wygłoszone zostały odczyty przygotowane przez uczniów uczestniczących w działaniach projektu w ubiegłym roku szkolnym, oraz biorących udział w tegorocznej części zaplanowanych wydarzeń.

Po wystąpieniach przeprowadzona została I edycja Szkolnego Konkursu Astronomicznego "Zostań drugim Kopernikiem" gdzie uczniowie udzielali odpowiedzi na wręczonych im kartach na 20 pytań z astronomii ogólnej. W konkursie wzięło udział 90 uczniów. Prace są w trakcie sprawdzania, a spośród biorących udział oceniający wyłonią wkrótce laureatów.

Gwiazdą naszego spotkania był Karol Wójcicki z Warszawy, dziennikarz i znany popularyzator astronomii, który wygłosił niezwykle ciekawy wykład o drodze do podboju Księżyca i w jaki sposób przyczyniły się temu bajki z wytwórni Walta Disneya! Serdecznie dziękujemy za przyjazd do naszego liceum!

Dziękujemy nauczycielom, Panu Michałowi Kusiakowi oraz uczniom z Koła Astronomicznego za zorganizowanie spotkania.

Zobacz fotoreportaż